Domácí tentokrát ze svého úvodního tlaku vytěžili gól, což se jim před vlastními diváky příliš nedaří, ale to bylo naposledy, kdy vedli. Pak totiž nechali soupeře jít do tříbrankového vedení. Ztrátu sice dohnali, ale v poslední třetině inkasovali v oslabení a nakonec prohráli.

Divákům to nevadilo. Byli fantastičtí, svůj tým vytrvale povzbuzovali a i po porážce jim nezapomněli poděkovat. Viděli totiž skvělé hokejové představení. Výsledek bude příště jistě lepší.

Z utkání Havířov (v tmavém) - Č. Budějovice.

AZ začal jako obvykle drtivým tlakem, ze kterého tentokrát gól vytěžil. Jenže radost domácích barev trvala jen dvě minuty, než vyrovnal pohotovou dorážkou ze vzduchu Švihálek. „Téhle přesilovky byla škoda. Začali jsme dobře, pak jsme ale v oslabení inkasovali. A to jsme hráčům říkali, že právě přesilovka je velmi silná zbraň Budějovic. Mají v ní vysokou procentuální úspěšnost a potvrdili to hned v té první – vyměněný těžký kotouč do brankoviště, přesto to skončilo v síti," zalitoval Daneček.

Zmínil i druhý gól Budějovic, který hosty hodně posadil na koně. „Přestože jsme v první třetině soupeři nabídli využitou přesilovku a přestože jsme inkasovali gól v závěru třetiny, byla právě ta z naší strany herně nejlepší," domníval se Daneček. „My jsme pak samozřejmě chtěli srovnat, ale do druhé části jsme vstoupili hodně lehkovážným způsobem, inkasovali laciné góly a Budějovice nám odskočily na 1:4. Sice jsme pak přitlačili, stáhli hru na tři útoky a dostali se do tempa, což znamenalo i návrat do zápasu. Do poslední třetiny jsme měli za cíl rychle srovnat na 4:4, to se také povedlo, ale pak jsme inkasovali popáté a to nás srazilo hodně dolů. Tam se to podle mě zlomilo. Další góly v oslabení po našich hloupých chybách už výsledek jen přikrášlily ve prospěch soupeře," hodnotil trenér Havířova.

Ten považoval za klíčovou skutečnost, že domácí za vyrovnaného stavu déle nepodrželi kotouč. „Tam to chtělo delší čas držet výsledek 4:4, ne soupeři nabídnout šance. Tenhle mančaft vás potrestá z každé chyby, kterou uděláte a pak je hrozně těžké se zase dostávat zpět do zápasu. Nám se to dneska sice s podporou diváků povedlo, doma bojujeme až nadoraz, ale druhý návrat do utkání už se nám nezdařil," zalitoval Jan Daneček, který také upozornil na nevyužité přesilovky.

„Máme jich v každém domácím utkání poměrně dost, ale nejsme schopni z toho těžit. To pak náš obvykle solidní výkon sráží. My na těch přesilovkách pracujeme v tréninku non stop, proto jsme taky místo Říčky dali do přesilovkové formace Arona Chmielewského, jelikož na tréninku to tam první lajně padá a Aron jako pravák se tam dost prosazuje, ale viděli jste sami – my máme přesilovku a prakticky se nedostaneme ke střele," pokrčil rameny trenér Daneček. Hráči tak mají pořád na čem pracovat.

AZ Havířov – Motor České Budějovice 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Lenďák (Pechanec, Sztefek), 27. Fořt, 39. Pechanec (Sztefek, Valenta), 43. Říčka (Foltýn, Jiránek) – 15. Švihálek (Nouza, Straka), 17. Straka (Nouza, Vráblík), 22. Straka (Nouza, Švihálek), 23. Kuchejda (Pajič), 43. Nouza (Straka, Suchánek), 52. Kuchejda (Boháč, Pajič), 54. Švihálek (Nouza, Straka). Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:3. Oslabení: 1:0. Diváci: 2 347.

Havířov: Svoboda – Dresler, Foltýn, Bahounek, Krisl, Lenďák, Valenta, Repe – Jiránek, Loskot, Říčka – Jakúbek, Šlahař, Fořt – Klimša, Pechanec, Sztefek – Tomi, Zdráhal, Chmielewski Trenéři: Daneček a Potěšil.

Další zápasy 10. kola: Benátky nad Jizerou – Litoměřice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0), Havlíčkův Brod – Kladno 1:6 (1:2, 0:3, 0:1), Ústí nad Labem – Prostějov 4:3 (0:1, 3:1, 1:1), Chomutov – Šumperk 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), Kadaň – Třebíč 2:1 (0:0, 2:1, 0:0), Most – Jihlava 4:12 (1:5, 2:3, 1:4).