Havířov a Poruba tak mezi sebou zásadně vyhrávají na soupeřově ledě, nováček soutěže si z Havířova odvezl už druhé letošní vítězství, svěřenci trenéra Jiřího Režnara zase v říjnu uspěli v Ostravě.

Havířov trápí v domácím prostředí koncovka. Ve třech z posledních čtyř zápasů před svými diváky se hned třikrát stalo, že hráči AZetu dali jediný gól. Prohráli tak s Kladnem (1:3), Litoměřicemi (1:3) a v pondělí i s Porubou.

Přitom v minulém kole dali Frýdku-Místku na jeho ledě sedm branek. „Jenže doma nejsme schopni zopakovat výkony z minulého zápasu. Neumíme hrát tak, jako venku,“ štvalo havířovského kouče Jiřího Režnara.

Poruba měla více šancí, Bláha se musel několikrát vytáhnout už v první třetině, skóre se však měnilo až v polovině zápasu, kdy havířovského gólmana prostřelil Vymazal. AZ ale o chvíli později srovnal, když na Dolejše vyzrál Rehuš.

Havířovští hokejisté (v bílém) nestačili doma na Porubu.

Kdo čekal, že po vyrovnávací brance půjde výkon domácích nahoru, šeredně se spletl. Havířov toho moc nevymyslel. „Myslíme si, že soupeř tady přijede a nechá nám body. Jenže realita je úplně jiná,“ neskrýval Režnar zklamání z předvedeného výkonu. „V takových zápasech to musí jiskřit, ale my jsme se báli. Derby se hraje úplně jinak,“ komentoval neslaný nemastný výkon svého mužstva.

Ačkoliv měl Havířov dost času na to, aby utkání zvrátil na svou stranu, nedokázal to. Místo toho naopak před koncem inkasoval rozhodující gól. Bláhu překonal střelou z první Káňa. A Režnar pokračoval v kritice. „Dnes jsem viděl snad jediný osobní souboj, jeden střet. Někteří hráči nebyli vůbec ve hře a myšlenkami byli úplně jinde. Vyřídíme si to s nimi,“ uzavřel nakvašeně.

AZ Havířov – RT Torax Poruba 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Rehuš (Mrowiec, O. Procházka) – 30. Vymazal (Guman), 58. J. Káňa (Guman, Ovčačík). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 1187.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Kachyňa, Dudek, Zdeněk – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov, Maruna – Juhász, Cihlář, Macuh. Trenér: Režnar.