První zápas odehrají svěřenci Jiřího Režnara už tuto středu od 18 hodin v ostravské Porubě. Jestli to bude start úspěšný nebo ne, to ukáže až středa.

Havířované však věří, že jsou na novou sezonu dobře připraveni, byť jejich kádr prošel během léta výraznou obměnou.

Trenér Režnar musel počítat hlavně ztráty, neboť kabinu opustili gólman Ondřej Bláha, obránce Antonín Bořuta či zkušený útočník Branislav Rehuš.

Ilustrační foto.
Výstava exotického ptactva

AZ však přivítal i několik zajímavých posil. Novou brankářskou jedničkou se stal Aleš Stezka, jehož před čtyřmi lety draftovala do NHL Minnesota. Havířovský dres oblékne i zkušený bek Lubomír Malina či nově také důrazný Alex Rašner.

„Máme nějaký budget a ten je skoro vyčerpaný. Pokud ještě něco uvolníme, tak na nějakého útočníka okolo sedmadvaceti let. Jako se nám to loni povedlo v případě Rehuše,“ okomentoval přestupovou politiku Režnar.

Trenér AZetu Jiří Režnar věří, že s týmem dojde daleko. Konkrétní být ale nechtěl.Zdroj: Michal Polák

Ve druhé části přípravy sehrál jeho tým dvě celkem vyrovnaná utkání se Vsetínem, byť výsledky vypadají jasně, prohrál doma s extraligovým slovenským Trenčínem po dalším vyrovnaném průběhu hry, a hladce vyhrál v Polsku.

„Nebyly to špatné zápasy. Měli jsme jich celkem osm, čtyři jsme vyhráli, čtyři prohráli, ale jak na tom opravdu jsme, to ukáže až samotná sezona,“ uznává Režnar.

Generálku v Jastrzebiu zvládli jeho svěřenci na výbornou, po výhře 6:2 se mohli příjemně naladit na start sezony, ve které bude AZ obhajovat pozici ve čtvrtfinále.

Dokáže navázat na uplynulý úspěšný ročník? „Samozřejmě, že nějaké ambice a plány máme. Snad se nám to povede,“ řekl Režnar. Kam vysoko to jeho tým chce dotáhnout, to přímo neřekl. „Máme nějaké přání, ale to se nemá vyslovovat. Je jasné, že každý chce hrát play off, liga je však vyrovnanější než loni, “ míní havířovský stratég.

Bylo odehráno 5. kolo divize. Havířovu se zatím moc nedaří.
Přehled utkání divize F
Ilustrační foto.
Policisté zasahovali proti střelci z plynové pistole