Trenér Martin Janeček upozorňoval, že soupeř, i když není jeho postavení vůbec komfortní, nebude předem skládat zbraně, a tak se i stalo. „Prohrávali jsme po takové šťastné střele, ale soupeř byl velice houževnatý, mladý. Po ledě lítal a bojoval. My si utkání zbytečně komplikovali fauly,“ připomněl osm vyloučení.

V prostředním dějství AZ otočil zápas rychlými góly Mataie a Kaluse a pak už obrana Havířova nedovolila Benátkám téměř nic. Hráči příkladně bojovali.

„Stejně to bylo nervózní, ale to se vzhledem k tomu, že jsme nutně potřebovali bodovat, dalo trochu čekat. Jsme rádi, že to máme za sebou,“ ulevilo se Janečkovi.

Jeho tým by nutně potřeboval vítěznou sérii. Anebo aspoň bodovou, protože soupeři nespí a bodují rovněž. V prosinci čeká Havířov důležitá pasáž sezony, ve které prostě nesmí ztratit kontakt s konkurenty. Jinak sbohem, play off. 

HC Benátky n. J. – AZ Havířov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Bittner (Chrtek, Mirochnikov) – 23. Matai (Kanko, Hudeček), 27. M. Kalus (Staněk, Sikora). Rozhodčí: Barek, Grech – Malý, Maštalíř. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 210.

Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Puzič, Staněk, Drtil, R. Havel – Kanko, Matai, Fronk – Sikora, Rác, Gřeš – Tomi, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Cihlář. Trenéři: Janeček a Csabi.