Havířov rozhodl třetí duel, který sledovalo přímo v hale 1587 diváků třemi góly v první třetině. „Byl to náš nejlepší výkon v sérii,“ pochvaloval si trenér Havířova Jiří Raszka. „Já se částečně uklidnil ať po druhé třetině za stavu 7:0. To už jsme měli zápas pod kontrolou,“ pokračoval kouč AZetu.

„Před třetí třetinou jsem na hráče apeloval, ať pokračují v play-off hokeji, nepouštějí soupeře zbytečně do přečíslení, což se dařilo,“ dodal Jiří Raszka. „První zápas jsme dali osm gólů, škraloup byl pět inkasovaných. Tentokrát jsme do zvládli dopředu i dozadu,“ uzavřel Jiří Raszka.

3. čtvrtfinále play-off II. ligy (středa 27. 3. 2024):

AZ Havířov – Nový Jičín 10:1 (3:0, 4:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 7. Spratek (Klimša, Bednář), 12. Apolenář (Ćmiel, Vosátko), 18. Spratek (Kunc, Kratochvil), 29. Karafiát (Klimša, Křivohlávek), 31. Bednář (Kunc, Spratek), 32. Karafiát (Klimša), 33. Apolenář (Ficek, Franek), 44. Křivohlávek (Klimša, Kunc), 47. Ćmiel, 60. Klimša (Ščurek, Ševčík) – 46. Olesz (Škarka, J. Holáň). Rozhodčí: Šudoma, Schenel – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 1587. Konečný stav série: 3:0.

AZ Havířov: Šimonů – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, Křivohlávek, Klimša – Bednář, Haas, Franek – Kratochvil, Spratek, Pawliczek – Mrva, Ćmiel, Antoníček – Apolenář. Trenér: Raszka.

HC Nový Jičín: Klimek (33. Hořejší) – Gřesík, Báchor, J. Hruška I, D. Holáň, Dudáš, J. Holáň, D. Kafka – Hilšer, Chmel, Maliník – Konečný, J. Sluštík, Hudeček – Berka, Olesz, Gebauer – Škarka, Handl, M. Fišer. Trenér: Kuboš.