Slezané v šesté partii na jihu Čech schytali debakl 1:8, když nasbírali 122 trestných minut a inkasovali hned šest gólů v oslabení. Tentokrát sice už v čase 2:14 prohrávali po využité přesilovce a gólu Milfaita, na začátku druhé třetiny srovnal Haas a v nájezdech rozhodl Bednář.

„Byla to náročná série, Tábor byl těžký soupeř. Kluci předvedli skvělý týmový výkon. V sedmých zápasech už je to hlavně o tom, neudělat velkou chybu a dát do toho srdce, což se podařilo. Jít v takovém utkání do nájezdů není pro nikoho ideální. Byli jsme šťastnější,“ řekl trenér Havířova Jiří Raszka.

„Musíme být hrdí na to, jak kluci sérii odehráli. Prohrát v sedmém utkání, navíc na nájezdy, hodně bolí. Bohužel jsme se znovu prali se zakončením. Za stavu 1:0 jsme neproměnili dvě velké šance a brzy pak dostali gól na 1:1. A to mužstvu rozhodně nepřidá,“ prohlásil kouč Tábora Jakub Grof.

Tábor - AZ Havířov 8:1 (6. semifinále play-off II. ligy - 12. 4. 2024)
Místo postupu do finále výprask, Havířov schytal v Táboře osmičku. Co řekl kouč?

7. semifinále play-off II. ligy (neděle 14. 4. 2024):

AZ Havířov – Tábor 2:1 po sam. náj. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Haas (Franek), rozh. náj. Bednář – 3. Milfait (Plášil, Říha). Rozhodčí: Horák, Kubičík – Zídek, Bubela. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:1. Diváci: 3636. Konečný stav série: 4:3.

AZ Havířov: Sachr – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, Křivohlávek, Klimša – Bednář, Ćmiel, Franek – Mrva, Pavlík, Antoníček – Apolenář, Haas, Tvrdý. Trenér: Jiří Raszka.

HC Tábor: Žajdlík – Plášil, Hubata, Suchánek, Jáchym, K. Černý, Hajič, Říha, Gajdolín – Prášek, Milfait, A. Zeman – Severa, Matušík, Šulek – Huna, Zadražil, Krliš – J. Duda, Zíb. Trenér: Jakub Grof.