Po předchozích nepovedených výkonech si trenéři k výkonům jednotlivých hráčů řekli své a jejich slova nejspíš padla na úrodnou půdu. „Dneska to chlapci odmakali, odbojovali, všichni dodržovali taktické pokyny na sto procent," uznal havířovský trenér Jan Daneček.

Jak avizoval, došlo i ke změnám v jednotlivých pětkách, kdy se v Šumperku do první řady posunul Tomi a stál Loskot. V půlce zápasu se do prvního útoku vrátil.

Havířované v Šumperku poctivě pracovali směrem dozadu. Sice brzy inkasovali, ale v poslední době ve formě hrající Graca srovnal a od druhé třetiny měli navrch hráči AZetu. „Především se nám dařilo ubránit silnou šumperskou zbraň, kterou jsou přesilovky. V nich se soupeř neprosadil. My jsme si vytvořili několik šancí, bohužel jsme neuspěli, což je škoda, neboť jsme si odtud mohli odvézt všechny tři body," uvažoval trenér Daneček.

Hokejová spravedlnost se nakonec ukázala v samostatných nájezdech, v nichž skóroval jen havířovský Šlahař. Hosté však měli velké štěstí, protože dva domácí nájezdy skončily na brankové konstrukci.

„Zvládli jsme to. Ceníme si návratu k bojovnému a odhodlanému výkonu i toho, že jsme zápas dovedli k výhře i bez hráčů Zlína a Vítkovic. Dneska jsme měli z posil k dispozici jen třineckého Chmielewského, ale poradili jsme s tím. Je vidět, že i s našimi kmenovými hráči můžeme hrát v lize důstojnou roli. Náš boj o play off tak pokračuje," mohl se po utkání usmívat Jan Daneček starší.

Salith Šumperk – AZ Havířov 1:2 sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Staněk (Žálčík, Moskal) – 14. Graca (Pechanec, Klimša), rozhodující nájezd Šlahař. Rozhodčí: Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:5, navíc Sedlák (Š) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 1372.

Havířov: L. Daneček – Foltýn, Krisl, Bezuška, Ledňák, Ostrčil, Repe, Graca, Bahounek – Tomi, Šlahař, Jiránek – Klimša, Pechanec, Sztefek – Fořt, Maruna, Chmielewski – Loskot. Trenéři: Daneček a Potěšil.