Už v posledním domácím zápase proti Rytířům Havířovští hodně kousali, tehdy ale doplatili na nízkou produktivitu. V sobotu to už bylo jinak.

Hráče AZetu nezastavil druhý zápas během dvou dnů, jeho brzký začátek, ani první gól, který Rytíři dali už v páté minutě. „Po inkasované brance jsme začali pořádně hrát a celou dobu jsme byli rovnocenným soupeřem,“ komentoval hostující kouč Jiří Režnar.

Havířovský gólman Bláha pochytal několik příležitostí domácích, a když Kladno v 15. minutě zapomnělo na Filipa Semana, bylo srovnáno. V závěru první třetiny dokonce ujel ve vlastním oslabení Pořízek, ten ale na Cikánka tentokrát ještě nevyzrál, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Havířovští hráči (v modrém) uspěli na ledě Kladna.

Také druhou třetinu začalo lépe Kladno, jenže na branku Kauta bleskově zareagoval Pořízek a bylo znovu srovnáno. AZ pak ubránil dvojnásobné oslabení, a když šest minut před druhou sirénou šikovně tečoval puk Rehuš, bylo v hostujícím táboru ještě veseleji.

Ovšem i úvod třetí třetiny patřil Kladnu, které zásluhou Nashe srovnalo. „My jsme však i nadále hráli velmi dobře. Bylo jasné, že kdo dá gól, ten už zřejmě vyhraje,“ věděl Režnar.

Velkou šanci měl z trestného střílení kladenský Redlich, Bláha ale jeho nájezd chytil a stal se hrdinou večera. „Byl to jeho zápas,“ chválil Režnar.

Necelé čtyři minuty před koncem trefil Haas poloodkrytou bránu a toto vedení už hosté uhájili. Rok 2019 nemohli začít lépe, vždyť z venkovního tripu se domů vrací s šesti body. „Teď je musíme potvrdit ve středečním domácím zápase s Ústím,“ nabádá Režnar své svěřence.

Rytíři Kladno – AZ Havířov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Machač (Jelínek, Zikmund), 22. Kaut (Machač, Redlich), 44. Nash (Zich, Vampola) – 15. Seman (Veselý, Kachyňa), 25. Pořízek (Gřeš), 35. Rehuš (Seman), 57. Haas. Rozhodčí: Zubzanda, Barek – Kotlík, Kokrment. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 3105.

Havířov: Bláha – Rašner, Chroboček, Matai, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Maruna, Rehuš, Haas – Macuh, Seman, Veselý – Kotala, Gřeš, Pořízek – Bednář, Cihlář. Trenér: Režnar.