Vždycky, když na havířovský led zavítá soupeř zvučného jména, můžete si být jisti jedním. Domácí hokejisté odevzdají maximum, co je v jejich silách. To byl i případ domácího duelu, v němž hokejisté AZetu rozdávali svým příznivcům radost plnými hrstmi.

Povedl se jim začátek, po gólu Marka Kaluse (rozhovor s ním najdete v pondělním vydání Deníku), jemuž gól připravil jako na zlatém podnose Tomáš Gřeš, vedli 1:0, a to je nastartovalo. Předváděli skvělý hokej plný rychlosti a nasazení, vyrovnali se Slavii v tvrdosti a kde nestačili, nasadili obrovskou obětavost.

Havířovští hokejisté (v modrém) jdou výsledkově nahoru.

Po reprezentační pauze se ke skvělým výkonům rozchytal Petr Matoušek, už třetí zápas v řadě předvedl famózní zákroky a v prvních dvou třetinách z něj byli Pražané zoufalí. Po gólu kapitána Jiřího Krisla vedl AZ dokonce 2:0 a teprve pak se zásluhou Šafránka dostali ke slovu rovněž hosté.

Havířovu vyšla výborně druhá část hry. Nadále předváděl aktivní hokej, spoléhal na brejky, všichni hráči se poctivě vraceli dozadu a bojovali. Vojtěch Tomi přidal třetí gól. „Důležité bylo, že jsme se Slavie nebáli. V brance jsme měli výborného Matouška, a kde nestačil, zaskakovali za něj spoluhráči. Byl to skvělý týmový výkon," vystihl vše podstatné jeden z havířovských trenérů Martin Janeček.

Vidět to bylo nejvíce v poslední části hry, kterou slávisté notně zdramatizovali. Výborný Tomi sice navýšil havířovské vedení na 4:1, ale hosté dvěma trefami korigovali.

Havířovští hokejisté (v modrém) jdou výsledkově nahoru.

Havířované ale skákali obětavě do střel, chtěli Matouškovi pomoct, obránce Korím dokonce Matouška při jednom takovém obětavém záskoku vyvezl z brankoviště… Obětavá snaha ale slavila úspěch. V hostující power play se domácí ubránili a Sztefek do prázdné brány pečetil zaslouženou havířovskou výhru.

„Chtěli jsme navázat na předchozí úspěšné výsledky i výkony, což se povedlo. Pokud budeme takto vystupovat i nadále, budeme body pravidelně sbírat. Jsem rád, že jsme fanouškům mohli dopřát takové představení, oni byli dnes naším šestým hráčem v poli a hodně nám pomohli," mohl být Janeček i celý tým spokojen.

Petr Matoušek, jeden z hlavních hrdinů utkání.

AZ Havířov – Slavia Praha 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Kalus (Gřeš, Maliník), 11. Krisl (Sztefek, Korím), 37. Tomi (Lenďák), 50. Tomi (Matoušek), 60. Sztefek (Štumpf) – 14. Šafránek (Jiránek, Knot), 54. Mikulík, 57. Bahenský (Mikulík, Hruška). Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 3 087.

Havířov: Matoušek – Bahounek, Krisl, Mazanec, Lenďák, Korím, Graca, Chroboček – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kanko, Meidl, Okál – Maliník, Kalus, Tomi – Gřeš, Hudeček, Matějek. Trenér: Mikeš a Janeček.