Přesně jak trenér AZetu Štefan Mikeš avizoval, na severu Čech hrál jeho tým jiným způsobem a hlavně se jednalo o úplně jiný hokej než ten v Havířově. „U nás to bylo hodně herní, v Litoměřicích to byl boj. Domácí na nás nastoupili, byla to jejich poslední šance. To jsme ale pochopitelně očekávali a chlapci na to byli dobře připraveni," zmínil Mikeš první dílčí úspěch, tedy odrazit nápor soupeře.

To se povedlo a po bezbrankové první třetině začali úřadovat hosté. Znovu šel příkladem kapitán Krisl, který využil chybu Pavelky a otevřel skóre. Následně se Havířov ubránil domácí přesilovce pět na tři. „To byl druhý moment, který nám umožnil rozhodnout již dnes. V oslabení jsme neinkasovali, navíc jsme se dokázali střelecky prosadit," pochvaloval si Mikeš po trefě Kotaly.

Domácí bojovali, seč jim síly stačily, hosté se nedali. „Bylo to náročné. Jednak souboje před brankami, jednak u mantinelu. Byl to takový intenzivní hokej, typický pro zápasy play-off. Jsme rádi, že jsme postoupili a že to bylo už po třetím zápase, to je jen bonus. Na přípravu nám stačí tři dny, máme pět," konstatoval Mikeš.

V celkovém kontextu lze postup AZetu označit za zasloužený. „V celé sérii jsme byli důslednější a nebezpečnější, vytvořili jsme si více brankových situací. Podruhé jsme proti Litoměřicím udrželi vzadu nulu, to také o něčem svědčí. Hráči to poctivě odjezdili směrem dozadu, obrana nám stála na pevných základech," vypočítával klady Štefan Mikeš a byl rád, že se potvrdila jeho slova, která pronesl už před koncem základní části.

„Hrát předkolo není zas tak hrozné, pokud postoupíte. Je lepší odehrát tři čtyři kvalitní zápasy než sedět skoro dva týdny na zadku. Hráči získají herní pohodu, naroste jim sebevědomí, z toho můžeme profitovat i proti Jihlavě, kterou se pokusíme překvapit. Důležité samozřejmě bylo i to, že se nikdo nezranil," uzavřel Mikeš sérii s Litoměřicemi.

Havířov tedy postoupil do čtvrtfinále a čeká ho favorizovaná Jihlava. Začíná se na ledě Dukly. Všechny čtvrtfinálové série startují v pondělí 29. února.

Stadion Litoměřice – AZ Havířov 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Krisl, 38. Kotala (Pechanec). Rozhodčí: Würtherle, Kika – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:6, navíc Mazanec (H) 10 OT. Bez využití. Diváci: 1060. Konečný stav série: 0:3.

Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Doudera L., Mazanec, Punčochář, Korím, Graca – Maliník, Pechanec, Kotala – Gřeš, Meidl, Kanko – Sztefek, Sedláček, Kalus – Matějek, Hudeček, Bednář. Trenéři: Mikeš a Janeček.