„Ano, v ní se rozhodlo. Tam už jsme předváděli velmi dobrý hokej. Trpělivě jsme čekali na chyby soupeře a dařilo se nám je trestat. V koncovce jsme domácí předčili a to rozhodlo," komentoval po zápase výhru AZetu asistent trenéra Potěšila na havířovské střídačce Stanislav Sztefek.

Do té doby držel domácí Slezan s favorizovaným Havířovem krok, dokonce dvakrát vedl, ale nakonec odešel poražen. „V první třetině jsme si kromě branky vytvořili několik dalších šancí, ale gól jsme z nich nedali, což byl jeden z rozhodujících faktorů naší porážky," vracel se k momentům první části trenér Opavy Karel Suchánek. Pak dodal, že vyrovnávací gól Havířova na 2:2 neměl platit. „Branka padla z půlmetrového ofsjadu," mínil trenér Suchánek. Diváci viděli oboustranně kvalitní hokej.

Slezan Opava – AZ Havířov 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Chalupa (Vítek, Mosler), 38. Černý – 24. Prokop (Sztefek, Daneček J.), 46. Sztefek (Vydra, Najdek), 48. Pechanec (Krisl, Bursík), 50. Kolařík (Pechanec, Bursík). Rozhodčí: Dědek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1066.

Havířov: Matoušek – Prokop, Vydra, Hegegy, Krisl, Hartmann, Rimmel – J. Daneček, Najdek, Sztefek – Bursík, Pechanec, Kolařík – Stránský, Potočný, Pavlas. Trenéři: T. Potěšil a S. Sztefek.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#