Úspěšný celek, který skončil v minulém ročníku jen krůček před branami první ligy, je podle všeho ještě silnější. V kádru došlo sice k několika změnám, ale osa týmu zůstala pohromadě. Havířovští příznivci i hráči proto oprávněně věří, že se může úspěch z minulé sezony minimálně opakovat.

„Čeká nás nová sezona, která nebude lehká. Ale věřím, že našim skvělým fanouškům zase uděláme radost," je přesvědčen hrající manažer HC AZ Havířov 2010 Martin Potočný.

Nejpodstatnější změna se v létě udála na trenérské lavičce. Kouč Jan Daneček se rozhodl strávit zbytek své kariéry u mládeže, která je mu dlouhodobě nejbližší. Na uvolněné místo byl povolán Tomáš Potěšil, který je s havířovským hokejem dlouhodobě spjatý, když zde trénoval řadu let hlavně mládežnické týmy, ale působil i v týmu mužů.

Nejdůležitější z pohledu odchodu hráčů, je přestup brankáře Adama Vrby do Prostějova. Na postu gólmana ale Havířovští neoslabí, protože Lukáš Daneček na postu jedničky zůstal. Jedinou změnou bude asi to, že odchytá mnohem víc utkání a na pravidelné střídání může zapomenout.

Na druhé straně vah jsou příchody. Několik hráčů se vrátilo z hostování a na poslední chvíli se stal hráčem Havířova i Jan Kolařík, naposledy hráč Přerova. „Museli jsme reagovat na dlouhodobá zranění hráčů. Víme, že k dispozici nebudou Haas a Lhotský, takže jsme museli sehnat náhradu," vysvětlil Potočný.

Havířovští budou hrát po dvou letech v nových dresech. Ty nové jsou v některých detailech odlišné. „Základ dresu tvoří tradiční barvy Havířova. Přidali jsme některé prvky, které mají ještě více zdůraznit historii havířovské hokeje. Jedním z nich je název Havířov přímo na hrudi hráčů, kdy jsme se nechali inspirovat historickými dresy z šedesátých let. Dresy jsou trochu inspirovány LA Kings a jejich úžasným triumfem v letošním Stanley Cupu, kdy se z podceňovaného týmu v play off vytvořil neuvěřitelný mančaft, který boural rekordy. Nejvíce nás však inspirovala soudržnost jejich týmu. Královská podoba obou týmů je čistě náhodná," nešetřil při představení dresů humorem Potočný.

Kádr AZ Havířov

Brankáři: Lukáš Daneček, Petr Matoušek
Obránci: Martin Balčík, Werner Hartmann, Alexandr Hegegy, Jiří Krisl, Petr Prokop, Patrik Rimmel, Karel Vydra, Marek Zientek
Útočníci: Jan Daneček, Radim Haas, David Klimša, Jan Kolařík, Luděk Lhotský, Jan Maruna, Robert Najdek, Robin Pavlas, Antonín Pechanec, Martin Potočný, Robert Říčka, Vít Stránský, Michal Sztefek
Trenér: Tomáš Potěšil, asistent: Stanislav Sztefek

Změny v kádru

Příchody: Alexandr Hegegy (HC Baník Karviná), Werner Hartmann (HC Valašské Meziříčí), Aleš Jurčík (ukončené hostování HC Slezan Opava), Tomáš Jindřich (ukončené hostování HC Frýdek-Místek), Radim Haas (ukončené hostování HC Olomouc), Jan Kolařík (HC ZUBR Přerov).

Odchody: Adam Vrba (LHK Jestřábi Prostějov), Robert Machálek (ukončení kariéry), Lukáš Zientek (HC RT Torax Poruba), Mario Brezani (HC RT Torax Poruba), Daniel Kraft (HC Frýdek-Místek)