Na ledě Jihlavy znovu poctivě odbruslili celých šedesát minut, nepouštěli domácí do přečíslení, vraceli se vypomáhat do obrany a takticky neselhávali. Pouze střelecká impotence jim znemožnila brát body. „Gólové šance jsme měli, branku jsme ale nedali. I to hokej přináší," pokrčil rameny kouč Havířova Štefan Mikeš.

Jinak byl ale s výkonem mužstva spokojen. „To jsem. Hráči nepropadali, soupeři se herně vyrovnali. Jihlava je doma zvyklá hrát akční moderní hokej se spoustou bruslení, osobních soubojů. Kluci se poctivě vraceli, každý věděl, kde je jeho místo. Myslím, že jsme na soupeře byli připraveni dobře, selhali jsme ale v koncovce," ohlížel se Mikeš za utkáním.

Havířov (v bílém) bojoval, ale nedal Jihlavě ani gól.

Vojáci skórovali pár sekund před vypršením druhé části. Pak už se jim hrálo lépe. „Souhlasím. Tak to ale po vedoucí brance bývá. Pokud by se vstupní gól podařil dát nám, byli bychom na tom podobně. Dneska to bylo o tom, kdo dá vedoucí gól," mínil.

AZ v závěru zápasu přitlačil, inkasoval ale podruhé. Ani pak se nevzdal. „Ještě jsme to zkoušeli, zase tam byly šance, ale gól nám dneska nebyl souzen. Způsobu hry, který jsme tady předvedli, se ale musíme držet. S takovým výkonem se můžeme měřit i s týmy jako jsou třeba Jihlava nebo Budějovice, které nás čekají zítra," poznamenal v pondělí večer Štefan Mikeš.

Dukla Jihlava – AZ Havířov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Důras (Diviš, Kaláb), 56. Skořepa (Štebih, Šafář). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Korím (H) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1114.

Havířov: Matoušek – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák, Bail – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Káňa, Štumpf – Kotala, Staněk, Matějek – Rimmel. Trenéři: Mikeš a Janeček.