A být to opravdu ve fotbale, jednalo by se o prvotřídní senzaci. Takhle šlo „jen“ o další pondělní kolo Chance ligy, po kterém se AZ znovu vydrápal na třetí pozici v tabulce. Po porážce v Benátkách nad Jizerou, kde dostal čtyři góly během pěti minut, si spravil náladu.

„Něco takového už jsme nemohli dopustit. Nabádali jsme hráče, ať hrají zodpovědně a klidně i na výsledek 1:0. A to se nakonec potvrdilo,“ pousmál se po utkání kouč AZetu Jiří Režnar.

Oba celky předváděly celou dobu aktivní a pozorný hokej, bylo v něm však také hodně nepřesností. Domácí výrazně podržel gólman Stezka, který si zaslouženě připsal druhé čisté konto sezony (po vychytaném utkání se Vsetínem).

Už v první třetině se sice prosadil hostující Brož, jeho gól ale kvůli posunuté bráně neplatil. Proti Vampolovi vytáhl parádní zákrok Stezka, ve druhé třetině zase za slávistickým gólmanem Málkem dvakrát zvonila tyč.

Pár šancí bylo k vidění na obou stranách i ve třetím dějství, na gól se ale nakonec čekalo až do 56. minuty. Nejprve neuspěl hostující Vampola, zato na druhé straně se výborně zorientoval F. Seman, jenž vstřelil jediný gól zápasu.

Seman byl sice v závěru ještě vyloučen, pražský tým ale početní nevýhodu nevyužil. „Byly to nervy. Slavia přijela pro body, moc to neotvírala a hrála zodpovědně,“ oddechl si po zápase Režnar. „Byl to ubojovaný zápas a hodně důležitá výhra. Zvedne nám sebevědomí,“ mínil.

Velkou pochvalu si za svůj výkon zaslouží i havířovský gólman Stezka. „Byl skvělý,“ výstižně ocenil jeho přínos kouč AZetu.

AZ Havířov – Slavia Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 56. F. Seman (Rutar, Bambula). Rozhodčí: Kašík, Cabák – Konvička, Kleprlík. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1107.

Havířov: Stezka – Chroboček, Matai, Rašner, Mrowiec, Malina, L. Rutar, Kachyňa – Maruna, F. Seman, Bambula – Kotala, R. Veselý, L. Bednář – Fridrich, Baláž, Pořízek – Pawliczek, Cihlář, Dvořák. Trenér: Režnar.