„Souhlasím. Jeden vstřelený gól je prostě málo," poznamenal asistent havířovského trenéra Mikeše Martin Janeček.

Jde už o několikátý zápas, kdy Havířov vinou špatné koncovky ztratil body. Když se to sečte, jsou to hromady bodů. „Tentokrát jsme ale kluky spíš chválili, než kárali. Měli jsme spíš smůlu," dodal.

Také extraligový gólman Šimboch v bráně Přerova byl znatelnou překážkou. „Určitě byl, ale neřekl bych, že nás vychytal. Chytal dobře, ale nebylo to o nás a o gólmanovi. Spíš o naší chybějící šikovnosti. Kluci konečně předvedli tlak do brány a důraz v takové míře, jak by bylo potřeba. Scházelo opravdu jen štěstíčko," mínil Janeček.

Zápas začal rychlým gólem Goiše. „Nástup se nepovedl, ale pak jsme to srovnávali a postupně domácí přehrávali. Dneska jsme podle našeho soudu byli lepším týmem. Ta první třetina byla ještě z obou stran rozbitá vyloučeními, pak jsme srovnali a v prostřední části odehráli jednu z nejlepších třetin v tomto ročníku. Paradoxně jsme ji nevyhráli, protože domácí nám zase odskočili, ale jinak tam bylo všechno, důslednost, invence, rychlost," vyjmenovával Janeček.

Havířov v této třetině doplatil na slabou produktivitu a také začal doplácet na častá vylučování. Doplácet v tom smyslu, že jej oslabení stála síly a nakonec i hráče.

„Bohužel jsme museli dohrávat na tři beky, protože Mazance a Koríma s Krislem poslal hlavní předčasně do kabin s trestem do konce utkání, takže si vzadu zahráli i útočníci Maliník se Sedláčkem," připustil jeden z havířovských koučů. „Utkání bylo celou dobu hektické a postupně čím dál vyhecovanější, což se projevilo především v poslední třetině. Nezvládli jsme to emočně," doplnil.

Zubr Přerov – AZ Havířov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Goiš (Stoklasa, Kovařík), 36. Goiš (Grof), 57. Sýkora (Goiš), 59. Procházka (Pšurný) – 28. Okál (Kanko, Korím). Rozhodčí: Dědek – Novák, Wesley. Vyloučení: 8:6, navíc Novotný 5+DKU – Mazanec a Korím 5+DKU, Krisl OT DKU. Využití: 0:1. Diváci: 1948.

Havířov: Laco – Bahounek, Krisl, Štencel, Korím, Lenďák, Mazanec – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kanko, Maliník, Okál – Kalus, Sedláček, Ondráček – Kotala, Hudeček, Gřeš. Trenéři: Mikeš a Janeček.