Havířované byli na Hané od začátku aktivnější, ale do vedení se dostali ve 14. minutě domácí, když se prosadil Kumstát. Hostům se povedlo dát gól do šatny a ve druhé části zařídil Najdek obrat. A mohlo být ještě veseleji, jenže další obrovské šance AZ nevyužil.

„Tam se utkání lámalo. Měli jsme sérii asi tří šancí do prázdné brány, ale neskórovali ani jednou. Kdyby ano, tak bylo o výsledku asi rozhodnuto," litoval zahozených šancí havířovský kouř Tomáš Potěšil.

Těsný náskok drželi hosté do 45. minuty. Kolibár poté zkusil střelu z dálky, a ta propadla Matouškovi překvapivě mezi betony do sítě. Prostějovským rázem narostla křídla a hru zcela vyrovnali. Když už v závěru hráči i diváci začali myslet na prodloužení, rozjel se při hře čtyři na čtyři k velkému sólu domácí Zachar, projel celé kluziště a zavěsil – 3:2.

„Myslím, že soupeři jsme k výhře hodně pomohli. Hlavní příčinou byl laxní přístup. Takhle se o body prostě nehraje," nebyl spokojen po utkání Potěšil.

Domácí kouč Petr Zachar i přes výhru uznal, že Havířovští byli herně lepší. „Bruslařsky nás předčili a byli vždy minimálně o krůček napřed. My se soustředili hlavně na obranu a brejky. Vyšel nám prakticky jen závěr, ale stačilo to," divil se i Zachar.

Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Kumstát (Zachar, Černý), 45. Kolibár (Handl), 60. Zachar (Černý) – 20. J. Daneček (Prokop, Vydra), 26. Najdek (Rimmel, Zientek). Rozhodčí: Kalous, vyloučení: 6:7, využití: 1:1, diváci: 1230.

Havířov: Matoušek – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Balčík, Hartmann – Maruna, J. Daneček, Najdek, Říčka, Pechanec, Klimša, Stránský, Potočný, Sztefek, Kolařík, Haas, Pavlas. Trenér: Tomáš Potěšil.

Další zápas hraje Havířov ve středu s Frýdkem-Místkem.