Zpět na špici, respektive těsně pod ní. Hokejisté Havířova se přiblížili prvnímu místu v tabulce Chance ligy na rozdíl bodu, když přetlačili mladý tým Benátek. „Hosté mají ve svém středu spoustu mladých bruslivých hráčů, kteří hrají o svá angažmá v Liberci. Zápas měl slušné tempo,“ pravil spokojeně trenér AZetu Jiří Režnar po vítězství, které jeho tým dostalo na úroveň Kladna a bod za dosavadní překvapení soutěže z Poruby.

„Vyšla nám velmi dobře úvodní třetina. Ty míváme obvykle bídné, ale tentokrát jsme soupeře přehráli a vedli 2:0. Druhá lajna dala hned při prvním střídání gól, to nám pomohlo,“ pochvaloval si Režnar, který sám má k dispozici velmi mladý tým.

A jako takový obvykle nedokáže udržet konstantní výkon všechny tři třetiny, což se potvrdilo v prostřední periodě. „Benátky zvýšily pohyb, byly agilnější a zaslouženě snížily,“ uznal Režnar.

Poslední část hry už ale patřila zase jeho týmu, který přidal důležitý třetí gól a již si situaci dál nekomplikoval. „Kluci to dobrým nasazením a pohybem ustáli, jsou to cenné tři body,“ dodal havířovský kouč.

Gólmani oporami

V sobotu čeká jeho tým Jihlava, jeden z adeptů na postup. Bude to první pořádná prověrka pro havířovské borce? „Už ve Vsetíně jsme odehráli mimořádně těžký zápas, nijak snadný nebyl ani ten ve Frýdku, přestože nám vyšel s nulou vzadu. Tahle soutěž je strašně vyrovnaná a o tom, jak se bude zápas vyvíjet, obvykle rozhoduje, kdo dá první gól,“ přemýšlí Režnar.

Havířov (v modrém) si poradil s Benátkami.

Havířov se zatím může opřít o výkony brankářů, neboť jak Ondřej Bláha, tak Jan Lukáš, kterého AZ získal na střídavé starty z Olomouce, se ukazují být těmi pravými oporami. „Souhlasím, oba kluci mančaft v klíčových chvílích podrželi, i proto jsme teď nahoře. Lukáš zachytal proti Benátkám a ve Vsetíně, Bláha zase ve Frýdku a s Litoměřicemi. Je příjemné vědět, že máme vzadu jistotu,“ pochvaloval si Jiří Režnar.

AZ Residomo Havířov – HC Benátky n. J. 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Gřeš (Bambula, Pořízek), 14. Luža, 43. L. Bednář – 32. Maier (Bittner, Psota). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1 125.

Havířov: Lukáš – Matai, Chroboček, Houdek, Luža, Dujsík, Mrowiec – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, Cihlář, Macuh. Trenéři: Režnar a Rimmel.