Rozhodla první třetina, v níž byli domácí jaloví a hosté dali tři branky. „Bohužel se stalo to, čeho jsme se obávali. Soupeř k nám přijel na popravu a čekal, kdy se do něj pustíme. Když se od nás žádné agrese nedočkal, začal sám vystrkovat růžky," poznamenal jeden z havířovských trenérů Martin Janeček.

Trenéři mužstvu před zápasem říkali, aby se neopakoval trochu laxní vstup ze zápasu proti Budějovicím a aby se hráči naopak inspirovali vydařeným utkáním s Litoměřicemi. Nestalo se. „Byli jsme zbytečně pasivní, nevyvarovali jsme se toho. Šumperk jednoduše využil toho, že jsme mu skórovat umožnili, nechali jsme ho hrát. Za stavu 0:3 se už obtížně vracíte do zápasu," nebyl spokojen Janeček.

Šumperk si z havířovského ledu odvezl překvapivé vítězství.

Domácí ještě zabojovali a povedlo se jim snížit. Jenže hned ve 45. minutě inkasovali počtvrté. „To už byl konec. Sice tam snaha byla, ale také tam byla křeč," postřehl Janeček, který vyzdvihl ukázněnou hru Šumperka. „Hosté v tomto směru skutečně odvedli výbornou práci, hleděli si hry, byli velmi ukáznění. On je to poněkud jiný tým, než proti kterému jsme odehráli letní přípravná utkání a s tím jako by se naši hráči neuměli srovnat," všiml si Martin Janeček.

Havířov si tak připsal už třetí porážku ze čtyř kol. „To samozřejmě není ideální a ve čtvrtek si náš výkon musíme rozebrat. Takhle to doma nemůžeme hrát, každý z hráčů musí jít do sebe. Je třeba, abychom všichni táhli za jeden provaz, abychom vystupovali jako tým. Ta týmovost tam dnes nebyla," zakončil Janeček.

AZ Havířov – Salith Šumperk 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 36. Kanko (Maruna, Ostrčil) – 7. Půlpán (Haas, Prokop), 11. Milfait (Vrdlovec, Fořt), 19. Bažant (Milfait, Fořt), 45. Fořt (Vrdlovec, Milfait), 58. Haas (Ščotka). Rozhodčí: Kika – Novák, Hanzlík. Vyloučení: 4:3. Přesilovky: 0:1. Diváci: 1625.

Havířov: Matoušek (21. Svoboda) – Korím, Lenďák, Krisl, Bahounek, Mazanec, Ostrčil, Bail, Stuchlík – Staněk, Maliník, Kalus – Sztefek, Pechanec, Bárta – Maruna, Sedláček, Kanko – Kurovský, Rimmel, Matějek. Trenéři: Štefan Mikeš a Martin Janeček.