Hráči tak svému trenérovi věnovali ideální dárek k jeho nedávným šedesátinám. Výkonem navázali na druhou a třetí třenu v Přerově, kde prohráli těsně 2:3, ale jinak předváděli dobrý hokej. A pokračovali v něm i proti Valachům. „Ulevilo se nám,“ řekl po zápase kouč Havířova Jiří Režnar.

V úvodním dějství bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Ovšem jak havířovský Lukáš, tak i na druhé straně Bláha, který ještě loni hájil branku AZetu, vytáhli několik výborných zákroků. Skóre se tak měnilo až v 17. minutě, kdy vymetl šibenici domácí Procházka.

close Trenér Jiří Režnar dostal od klubu k narozeninám dárkový koš a pozornost. info Zdroj: Michal Polák zoom_in

Vzápětí Valaši chybovali v rozehrávce, Kotala předložil puk Němcovi a ten dával na 2:0. Ten samý hráč mohl v závěru třetiny ještě zvýšit, tentokrát už ale na Bláhu nevyzrál.

Rušno bylo před oběma brankami i v prostředním dějství, to ale žádný gól nenabídlo. Další branka tak padla až ve 44. minutě, kdy se přesnou střelou od modré prosadil Rašner. Necelých šest minut před koncem udeřil i Kotala a Havířov vedl pohodově o čtyři branky.

Vzápětí sice snížil Březina, ale víc se už nestalo a všechny body zůstaly doma. „Měli jsme více energie a chuti, taky nás podržel Lukáš v bráně,“ pochválil své svěřence Režnar.

„Je dobře, že jsme tu nepříznivou sérii přerušili, o to větší chuť teď kluci budou mít v reprezentační pauze do tréninku,“ zasmál se trenér Režnar. Havířovští si během nadcházející pauzy konečně odpočinou. „Máme nějaké zraněné a nemocné hráče. Musíme si odpočinout a pak navázat na dnešní zápas,“ dodal.

AZ Havířov – VHK Vsetín 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. O. Procházka (Kvasnička, Fridrich), 18. E. Němec (Kotala), 43. Rašner (E. Němec, Mrowiec), 55. Kotala (E. Němec, O. Procházka) – 55. Březina (L. Volf, Pechanec). Rozhodčí: Skopal, Koziol – Dohnal, Hranoš. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 1663.

Havířov: Lukáš – Mrowiec, Rašner, Nepokoj, Kvasnička, Chroboček, L. Rutar, Dajčar – O. Procházka, E. Němec, Kotala – Vrána, Baláž, Bambula – Bernovský, Maruna, Fridrich. Trenér: Režnar.