A na něm by rádi setrvali až do konce nadstavby. Moc kol do jejího konce už totiž nezbývá. „Čtyři. My se o to samozřejmě pokusíme. Buď kluci ukážou, že na to mají, anebo ne a budeme muset do předkola. Ale upřímně – tam se nám ani za mák nechce,“ přiznal trenér havířovského celku Jiří Režnar.

Aby také ano. Absolvovat předkolo s urputnou Třebíčí (pravděpodobně), riskovat zranění a unavit se před čtvrtfinále, to by byl program, o který Havířov nestojí. „Kdepak, rádi setrváme v elitní šestce,“ usmívá se Režnar.

K tomu ale vede ještě dlouhá cesta. „Máme těžké zápasy. Hned v sobotu ve Vsetíně, pak hrajeme se soupeři, kteří jsou za námi, Litoměřicemi a Porubou. Všichni do toho ještě budou mít co mluvit, musíme se na to pořádně připravit,“ upozorňuje lodivod havířovské posádky.

Ve středu proti Přerovu udělal AZ první krok k tomu, aby do předkola nemusel. Vedl 2:0, dobře bruslil, napadal, hrál jednoduše. Zubři naráželi na skvěle chytajícího Stezku. Hubené skóre 1:0 vydrželo až do 58. minuty, kdy se hosté odhodlali k power play, ale po vhazování jim ujeli O. Procházka s Kotalou a druhý jmenovaný zavěsil do odkryté klece.

„Jenže to zase bylo drama. Soupeř okamžitě snížil a znovu sáhl k power play. I tu jsme ale dokázali potrestat,“ utřel si pot z čela Jiří Režnar. S Přerovem hraje Havířov pokaždé vyrovnané a dramatické duely. „Porazili jsme ho v sezoně teprve podruhé. Předtím jsme několik zápasů s ním ztratili o gól. Chybělo i štěstíčko,“ uvažoval Režnar.

Čím to, že se AZetu na Hanáky moc nedaří? „Jsou opravdu dobří. Ihned po zisku kotouče vyrážejí do protiútoku, hrají velmi organizovaně, s tlakem do brány. Navíc mají vyrovnanou dvojici gólmanů. Jsme rádi, že jsme získali tři body,“ ulevilo se Režnarovi.

Hned v sobotu ale přijde další těžká zkouška. Vsetín. Proti tomu ale dokáže Havířov bodovat přece jen častěji.

AZ Havířov – Zubr Přerov 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Maruna (Baláž, Malina), 58. Kotala (O. Procházka, E. Němec), 60. Kotala (Chroboček) – 59. Kubeš (Hejcman, Moučka). Rozhodčí: Skopal, Cabák – Lukš, Gančařík. Vyloučení: 1:2, navíc Číp (P) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1108.

Havířov: Stezka – Dajčar, Chroboček, Rašner, Malina, Mrowiec, T. Černý, Matai – Vrána, E. Němec, Kotala – L. Bednář, Baláž, Bambula – Bernovský, Maruna, Fridrich – O. Procházka, Cihlář, Danielčák. Trenér: Režnar.