Bylo to opět na stadionu Na Lapači, domácím stánku Valachů, který zřejmě AZetu vyhovuje. „Místní prostředí klukům asi svědčí,“ zasmál se trenér Havířova Jiří Režnar. Ostatně i jemu se Na Lapači líbí. „Strávil jsem tady dvě sezony, zdejší prostředí je specifické včetně malé ledové plochy, takže střední pásmo se tady prakticky nehraje. I my jsme dnes hráli jen obranné a útočné pásmo. Ale aspoň je to atraktivní pro lidi,“ začal Režnar rozebírat zápas.

Havířovským hráčům by přitom takové duely měly vyhovovat. „Máme v týmu spoustu šikovných kluků, skvělých bruslařů, kteří jsou ideální pro hru nahoru dolů. A taková se líbí i fanouškům,“ míní Režnar.

Start do zápasu přitom vypovídal spíš o opaku. Uběhlo jen pětadvacet sekund a domácí vedli. „Pod dojmem toho gólu jsme pět minut byli pod tlakem, ale pak jsme se do toho dostali. Nicméně nemůžeme vyrábět podobné hrubky. Znovu jsme byli i vylučovaní a ono to nemusí vždy takhle vyjít,“ upozornil kouč AZetu.

Naštěstí pro jeho mužstvo zvládal AZ oslabení mistrně. „Byli jsme aktivní, drželi se soupeře. Sami jsme využili dvě přesilovky. Prostřední pasáž byla poněkud divoká. Vždy, když jsme dali gól, tak jsme okamžitě inkasovali. Toho bychom se příště měli vyvarovat,“ poznamenal Jiří Režnar.

Ve středu doma Třebíč

Havířov tak po Frýdku-Místku zvládl další utkání o šest bodů, tedy s přímým konkurentem v boji o play off a sousedem v tabulce a aktuálně natahuje tolik vzývanou bodovou šňůru (navíc i vítěznou) na čtyři zápasy. Dotřetice všeho dobrého může zakončit ve středu na domácím ledě proti nepříjemné Třebíči, na kterou se dotáhl.

„To bude pro nás opět důležitý zápas se sousedem v tabulce. Pokud jej zvládneme, bude to zase o něco veselejší. Bude ale potřeba hrát svůj hokej, nesmíme se přizpůsobit takticky dobře hrajícímu soupeři. Musíme být soustředění od první minuty,“ nabádá Režnar k pokoře. Pokud AZ zvládne i další klíčový souboj, bude už play off hodně blízko.

VHK ROBE Vsetín – AZ RESIDOMO Havířov 3:4 p (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Vávra (Podešva), 33. Markovič (P. Beránek, Ostrčil), 35. Kopta (Karafiát) – 32. Rác (Tomi, Sikora), 34. M. Kalus (Sikora), 58. Rác (Luža), 61. M. Kalus. Rozhodčí: Čech, Hejduk – Kreuzer, Reich. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 3 429.

Havířov: Dolejš – Krisl, Dujsík, Dudek, Luža, R. Havel, Drtil, Chroboček – Fronk, Hudeček, Tomi – M. Kalus, Maruna, Sikora – Kotala, Rác, Matai – Bambula, L. Bednář, Gřeš. Trenéři: Režnar a Csabi.