„Přiznám se, že vývoj v tabulce moc nesleduji. Víme, že to máme ve vlastních rukách, to je pro nás prvořadé. Ale je samozřejmě příjemné se ocitnout na pozicích zaručující přímé čtvrtfinále. Jen musíme dál pokračovat, protože prostředek tabulky je nesmírně nahuštěný a vypadá to, že boj potrvá až do konce," tipuje hlavní trenér AZetu Štefan Mikeš zápletku až do 52. kola. A to mají fanoušci rádi.

Ti havířovští byli ve středečním podvečeru svědky dalšího výborného zápasu ze strany svých hráčů. Domácí už vedli 3:0, pak jim nebyla uznána podle všeho regulérní branka na 4:0, čímž by soupeř pravděpodobně odpadl. Severočeši se ale dostali do hry díky využitým přesilovkám. „Tam jsou silní, dali krásné góly," uznal Mikeš.

Vyzdvihl ale svůj tým. „Soupeř je velice silný v ofenzivě, má vlastně třetí nejvyšší počet dosažených branek v celé soutěži, ale my jsme jej udrželi na uzdě, hlavně jsme eliminovali jeho protiútoky. Jediné negativum vidím v tom, že jsme se nechali příliš často vylučovat a Ústí toho využilo právě v těch přesilovkách, díky čemuž se dostalo zase do hry," poznamenal Mikeš.

Havířov si ale neustále udržoval náskok. Když hosté snížili na 3:2, zase jim odskočil. „Chlapci dobře zabojovali, zvládli to, většinu času měli zápas pod kontrolou. jsou to pro nás nesmírně cenné body, teď je jenom potvrdit i v sobotu," přál by si Štefan Mikeš před sobotním utkáním proti Šumperku.

AZ Havířov – Slovan Ústí n. L. 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Štumpf (Kotala, Pechanec), 27. Pechanec (Maliník, Krisl), 30. Kalus, 51. Krisl (Štumpf, Kotala) – 37. Brož (Tůma, Roubík), 41. Tůma (Roubík), 53. Tůma (Kloz, Chalupa). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 8:9, navíc Mazanec (H) 10 min. OT. Využití: 2:3. Diváci: 1726.

Havířov: Matoušek – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Graca, Punčochář – Maliník, Pechanec, Štumpf – Okál, Hudeček, Kanko – Kalus, Sedláček, Kotala – Matějek, Bednář, Gřeš. Trenéři: Mikeš a Janeček.