Hráči AZetu si na vlastním ledě poradili s Litoměřicemi a ujali se v sérii hrané na tři vítězství vedení 1:0.

Kouč mužstva Štefan Mikeš se v novodobé historii klubu stal prvním hlavním trenérem, který s týmem uhrál bod ve vyřazovací části. „Ale je to jen předkolo. Rád budu ten, kdo získá s týmem v play-off první výhru, ale až ve čtvrtfinále," pousmál se po vítězném utkání.

Jak Havířov, tak Litoměřice zahájily úvodní ze vzájemných střetů opatrně. „Ano, bylo jasně patrné, že nikdo nechce udělat chybu. Hrálo se jednoduše, takové ty náhozy na branku, které nemohly pozorné gólmany překvapit. Bylo to hodně opatrné a z naší strany i trochu nejisté a zbrklé. Nebyli jsme to my," všiml si Mikeš.

Druhá třetina určila konečný výsledek i vedení AZetu v sérii. Vše odstartoval kapitán Krisl, který vyskočil z trestné lavice a po krásné práci s hokejkou otevřel skóre. „Jirka šel příkladem," zasmál se Mikeš. „Ale je pravdou, že po jeho brance to z nás konečně spadlo, taková ta tíha zodpovědnosti. Už jsem mužstvo poznával, dobře jsme brusli, vytvářeli si řadu příležitostí, které jsme ještě neproměnili. Byly tam úniky, střely do prázdné. Mohlo to být větším rozdílem," vybavoval si kouč Havířova.

Domácím se vydařily i přesilovky. Dali v nich dva góly. „To je také pozitivum, stejně jako čisté konto Laca. Chlapci hráli směrem dozadu zodpovědně, tak to má být," chválil Mikeš, ale jedním dechem dodal, že v sobotu se začíná zase od nuly.

„Nemůžeme podlehnout sebeuspokojení či nějakému dojmu, že je hotovo. Není. Je to jen první krok. Výhra je důležitá, ale až ta poslední v sérii bude nejdůležitější. Do druhého zápasu musíme jít zase pozorně, na maximum," upozornil kouč AZetu.

Rovněž se mu líbí, že se do týmu pomalu vracejí hráči, kteří byli donedávna na marodce. „Už si to zase sedá, byť na týmu je ještě jasně patrné, že ta top forma to není. Kluci se do toho pomalu dostávají, ale věřím, že to půjde a s každým dalším zápasem to bude lepší a lepší," zadoufal Mikeš.

AZ Havířov – Stadion Litoměřice 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Krisl (Mazanec), 29. Korím (Lenďák, Kanko), 33. Meidl (Sztefek, Lenďák). Rozhodčí: Trombík, Kubičík – Novák, Ganger. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Diváci: 1728. Stav série: 1:0.

Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Doudera, Korím, Punčochář, Graca – Štumpf, Pechanec, Kotala – Kanko, Meidl, Gřeš – Kalus, Sedláček, Sztefek – Bednář, Hudeček, Maliník – Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.