V sobotu se na havířovském zimáku konalo sváteční Mikulášské utkání. Domácí hokejisté chtěli potvrdit vzestup formy proti silné Jihlavě, ale to se nepovedlo. Vyrovnané utkání rozhodla jediná branka z hole hostujícího Zemana už v sedmé minutě.

Domácí se vehementně snažili vyzrát na jihlavského gólmana Svobodu, ale recept jak ho překonat, za celé utkání nenašli. „Celý jihlavský celek výborně brání a nepouští protihráče do brejků. Ačkoliv jsme se o to celou dobu snažili, tak hráči Jihlavy dodržovali taktiku a drželi si své místo na ledě. Bylo obtížné najít v jejich systému nějakou skulinku," přiznal trenér Havířova Martin Janeček.

Hosté důsledně bránili a sami vyráželi k brejkům, které chtěli praktikovat domácí. „Oni jsou v tomto velmi nebezpeční, a protože jim to vychází, jsou v tabulce tak vysoko. Škoda, chtěli jsme potvrdit ty body ze Slavie, ale nepovedlo se," zalitoval Janeček.

AZ Havířov – Dukla Jihlava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Zeman (Čachotský, Šidlík). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Bryška, Adamec. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 2972.

Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Korím, Chroboček, Lenďák, D. Seman, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Maruna – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala. Trenéři: Janeček a Rimmel.