Havířov patří mezi celky s nejmenším počtem obdržených branek ve WSM lize a podle toho se také zápas odvíjel. Defenzivní hokej převládal zhruba do poloviny utkání, více než 2 200 diváků do té doby moc šancí nevidělo. Nejblíže první brance byl v první třetině hostující Korím, jeho teč ale skončila jen na tyči Horčičkovy klece.

„Havířov má dobře zvládnutou defenzivu podpořenou dobrým gólmanem. Věděli jsme, že bude dobře bránit. Nepouštěl nás do větších šancí, my jsme si taky soupeře hlídali. Pro diváka to v úvodu možná nebyl úplně záživný hokej," uznal trenér Přerova David Kudělka.

Také v úvodu prostředního dějství to byl boj a bylo jasné, že klíčový bude první gól. AZetu zatápěla hlavně druhá formace Zubrů a právě zlínští útočníci se postarali o vedení. Goiš předal ve 29. minutě do jízdy Michalu Popelkovi, který prostřelil Laca.

Přerovští hokejisté (v modrém) proti Havířovu. Zdroj: Deník/Jan Pořízek

Havířovští měli možnost srovnat při čtyřminutové přesilovce, Pechancův pokus ale Horčička vytěsnil na tyč. Na početní výhodu hostů ovšem navázala přerovská přesilovka a bylo to 2:0. Chmelířova střela skončila na břevnu, puk ale pohotově dorazil do branky Vlastimil Dostálek.

„Velká škoda. V první třetině jsme měli více ze hry, pak se to sice srovnalo, ale větší šance byly znovu na naší straně. Jenže do branky se trefoval jen Přerov," povzdechl si manažer Havířova a asistent trenéra Janečka Patrik Rimmel.

Od druhé půlky zápasu byli zase pro změnu lepší domácí. Navíc šance hostů likvidoval s přehledem výborný Horčička, který puk za svá záda nepustil. Ve třetí dvacetiminutovce tak přišla při dvojnásobné početní výhodě definitivní pojistka přerovské výhry. Plášek v 51. minutě doklepl za Laca odražený puk od mantinelu.

„Po našich gólech musel Havířov více otevřít hru, a to nám sedělo. Předvedli jsme více dravosti a kolektivního výkonu," mínil Kudělka.

„Bohužel jsme nevyužili šance ani trestné střílení. Klíčový byl první gól, bez něj prostě výsledek neuděláte," pokrčil rameny Rimmel.

Zubr Přerov – AZ Havířov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Popelka (Goiš, Ferenc), 38. Dostálek (Chmelíř, Sikora), 51. Plášek (Dostálek, Sikora). Rozhodčí: Fiala – Adamec, Ganger. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 2 239.

Havířov: Laco – Petran, Horák, Krisl, Lenďák, Škůrek, Korím, Bahounek, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Bednář, Hubáček, Karafiát – Ollender, Hlinka, Kotala. Trenér: Martin Janeček.