Jihlava o svém vítězství rozhodla dvěma brankami v 11. minutě. Nejprve se prosadil přesnou střelou do levého růžku Danečkovy branky Čachotský, 45 vteřin poté rozsvítil červené světlo za gólmanem hostů střelou z mezikruží Seman. Havířovští pak byli zejména ve třetí třetině lepším týmem, ale Duklu podržel gólman Rittich.

Oba celky si v defenzivě počínaly poctivě, nikdo nevyužil žádnou přesilovku. Šlo vidět, že jde o hodně. Havířovský trenér Jan Daneček byl také s bráněním svého mužstva spokojen. „Dneska rozhodla spíše naše slabší útočná činnost. Musím uznat, že domácí brankář chytal famózně, mnohdy i se štěstím zabránil jistému gólu. Proti kvalitním týmům se v koncovce trápíme a to se bohužel nezměnilo ani v play-off. Jinak jsme podali myslím velmi solidní výkon, za který se nemusíme stydět. Škoda, že jsme ve druhé třetině nevyužili ani sérii přesilovek. Tam to chtělo kontaktní gól, ne-li přímo vyrovnání a mohlo to být ještě zajímavé," rekapituloval kouč AZetu úvodní duel Havířova.

Série dnes od 17.30 hodin pokračuje znovu na jihlavském ledě.

Dukla Jihlava – AZ Havířov 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Čachotský (Štěpánek, Dobrovolný), 11. Seman (Hubáček, Důras). Rozhodčí: Blecha, Doležal – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 2167.

Havířov: L. Daneček – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Punčochář, Graca, Deutsch, Vydra – Škumát, Říčka, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, J. Daneček – Klimša, Haas, Kanko – Pechanec, Matějek, M. Rimmel. Trenéři: J. Daneček a S. Sztefek.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.