Doma Havířov dvakrát prohrál o gól. Hráči AZetu však věděli, že s favoritem mohou hrát vyrovnané partie a také věděli, že na jihu Čech už jednou vyhrát dokázali. Na led Motoru proto odjeli v bojovné náladě, kterou přetavili v parádní vstup do utkání.

První obrovskou šanci měli sice domácí, následně se ale zase potvrdilo pravidlo o tom, že když neproměníte vyloženou příležitost, tak následně inkasujete. Seman na začátku čtvrté minuty našel Kotalu a ten vstřelil už svůj čtvrtý gól v sérii. O tři minuty později pak na modré čáře napřáhl Bořuta, do jehož rány vložil hůl Gřeš a Havířov rázem vedl 2:0.

„Na domácích bylo vidět, že si mysleli, že už to dnes zvládnou levou zadní,“ přidal svůj postřeh hostující kouč Jiří Režnar. „Byli až moc sebejistí. Chtěli jsme na ně proto vletět a dostat je pod psychický tlak,“ dodal. Přesně to se AZetu i povedlo.

Hráči Motoru dlouho nevěděli, jak vyzrát na soustředěnou obranu Havířova, která České Budějovice nepouštěla k žádným větším šancím. Na začátku druhé třetiny však domácí hráli krátkou dvojnásobnou přesilovku, a když už byl AZ ve čtyřech, tak dokázal snížit Bradley - 1:2.

Havířovští však pokračovali ve výkonu z úvodní třetiny, na konci 29. minuty našel Maruna přesnou přihrávkou Bednáře a ten hosty znovu poslal do dvougólového vedení.

Hokejisté uspěli na ledě Budějovic a vrátili sérii do Havířova.

To vydrželo do začátku třetí části. Pak Kutlák předložil puk Bradleymu a ten svou druhou trefou v zápase znovu snížil na rozdíl branky.

Stav 3:2 pro AZ ve třetí třetině svítil na světelné tabuli i v předešlém utkání v Havířově a Motor tehdy zápas dokázal otočit. Také v pátek českobudějovičtí borci tlačili, Pýcha dokonce nastřelil tyč a Bláha musel řešit i několik dalších nebezpečných závarů, Režnarovi svěřenci už ale těsné vedení udrželi.

„Málem se to zase opakovalo, ale naštěstí už jsme to dotáhli do vítězného konce,“ oddechl si kouč AZetu poté, co jeho svěřenci snížili stav série na 2:3.

Domácí trenér Václav Prospal byl značně rozčilen. „V jakékoliv lize, v jakémkoliv play off, jakmile budeš mít v týmu pasažéry a nebudeš připravený hrát od první minuty, neuspěješ. Stejně jako dneska. Nám hrála jedna lajna. Víc k tomu nemám co říct," dodal nasupeně lodivod jihočeské posádky.

Šestý zápas se hraje v neděli od 16 hodin v Havířově. „Snad dorazí hodně diváků. Uděláme vše pro to, abychom si vynutili i ten sedmý,“ říká Režnar.

Motor České Budějovice – AZ Havířov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Bradley (Z. Doležal, Karabáček), 42. Bradley (Kutlák) – 4. Kotala (Seman), 7. Gřeš (Bořuta, Bednář), 29. Bednář (Maruna). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 6338. Stav série: 3:2.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec – Kotala, Seman, Rehuš – Bednář, Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, Procházka. Trenér: Režnar.