AZ začal dobře a aktivně. Hosté, kteří v posledních dvou zápasech porazili Ústí nad Labem a Třebíč, si vypracovali několik nebezpečných příležitostí. V polovině třetiny hráli dokonce dvojnásobnou přesilovku, tu však nevyužili. Obrovskou šanci v závěru dějství spálil i Gřes, jenž nedokázal trefit odkrytou bránu. „Tyto momenty asi rozhodly,“ uvědomuje si havířovský kouč Jiří Režnar.

To, co se nepovedlo Havířovu, Litoměřice zvládly v prostředním dějství během pár minut. V úvodu trestal Kloz, tentýž hráč o pár minut později využil i přesilovku pět na tři a domácí byli na koni. O minutu a půl později navíc dával už na 3:0 Havelka.

„Hráli jsme ve stoje, ale takto to nejde. My musíme bruslit,“ říkal zklamaný Režnar. „Někteří hráči si myslí, že tato soutěž je na nějaké vychození, ale tak to vůbec není. Jsou tady mladí a důrazní kluci, každý zápas je těžký,“ dodal.

V poslední třetině Havířovští měli ještě pár příležitostí, ve velké šanci byl například znovu Gřes, jenže gólman Stadionu Michajlov byl v sobotu nepřekonatelný. „Dokázali jsme si vytvořit nějaký tlak, ale on chytal vážně výborně,“ pochválil Režnar brankáře Litoměřic.

Havířované sice třetí výhru v řadě nezískali, ale už se dívají dopředu. V pondělí k nim totiž dorazí sousední Frýdek-Místek. „Musíme se vrátit zpět k naší hře,“ říká Režnar před dalším důležitým zápasem.

Stadion Litoměřice – AZ Havířov 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski), 28. J. Kloz (Rousek, Korkiakoski), 29. M. Havelka (Strejček, J. Dvořák). Rozhodčí: Luczków, Doležal – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6, navíc Marcel (L) 10 min. OT, Strejček (L) 5+DKU. Využití: 2:0. Diváci: 930.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Bořuta, Dudek, Rutar, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Jergl – Gřeš, Pořízek, Kotala – L. Bednář, Cihlář, O. Procházka. Trenér: Režnar.