Havířovští prvoligoví hokejisté po dobrém vstupu do nového roku ztrácejí a ve středu na domácím ledě nezvládli ani derby s Frýdkem-Místkem, který oživuje své naděje na play off.

Naopak AZ začíná perně vybojovanou pozici, na kterou dřel 40 kol, ztrácet. „Byla by velká škoda o ni v poslední čtvrtině přijít. Holt menší krize dolehne v průběhu sezony na každý mančaft, teď to potkalo nás. Nezbývá než věřit, že je u konce,“ poznamenal po zápase trenér Havířova Jiří Režnar, který na lavičce Havířova prohrál vůbec první derby s Frýdkem-Místkem.

Vždyť AZ v aktuální sezoně předchozí tři derby proti Rysům zvládl víceméně s přehledem, v minulé sezoně vyhrál dokonce všechna čtyři utkání s krajským rivalem. „Každá série jednou končí,“ pokrčil rameny Režnar.

Třeba se to nyní otočí a Havířov naopak uspěje v dalším derby na ledě Poruby. Proti ní se mu totiž nedaří, neboť v sezoně následovala po výhře nad Frýdkem hned porážka od Poruby. Stalo se ve dvou případech ze tří.

„Dneska jsme měli velmi dobrý start do zápasu, ale první gól soupeře nás zbrzdil. Je to už poněkolikáté, kdy přestaneme po inkasované brance hrát. Jako bychom se něčeho lekli,“ připomněl klasický neduh mladých hráčů trenér AZetu.

Frýdek zanedlouho po své první trefě přidal i druhý gól, když nahození Hamana skončilo překvapivě za Bláhovými zády a branka posadila hosty na koně. „Druhou třetinu jsme nezvládli, odskakovaly nám puky, všude jsme byli pozdě,“ rekapituloval Režnar neslaný nemastný výkon svého mužstva v prostřední periodě. Frýdek v ní navýšil své vedení na 3:1.

AZ zapnul zase až v posledním dějství, jenže už bylo pozdě. Aktivita a důraz mu vynesly jen snížení na 2:3. Frýdek v závěru utkání pečetil tři body do prázdné havířovské brány. „Poslední zápasy mají společný jmenovatel. Inkasujeme hodně branek a po gólech soupeře si na chvíli přestaneme věřit, úplně vypadneme z role a stojí nás to zápasy. Musíme zkvalitnit defenzivu. Čtrnáct branek ze tří zápasů je moc,“ uzavřel Jiří Režnar nevydařený středeční večer.

AZ Havířov – HC Frýdek-Místek 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Bambula (R. Veselý, Kotala), 42. R. Veselý (Kotala, Maruna) – 9. Hladonik (Novotný), 11. Haman (J. Kalus), 36. Hladonik, 60. Kaukič (Husák). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Poruba, Otáhal. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1858.

Havířov: Bláha – Staněk, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Kachyňa, Dudek – Rehuš, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, Maruna, Haas – Kotala, R. Veselý, Bambula – Macuh, Pořízek, Gřeš. Trenér: Režnar.