Havířov se již angažováním extraligových borců stává pomalu proslulým, protože jakmile někdo z nich naskočí do svého prvního utkání za AZ, okamžitě má výraznou zásluhu na bodovém zisku. Platilo to loni, platí to i letos. V duelu s Kadaní na sebe upozornil především Jan Káňa, který byl u všech tří branek Havířova. Ale ani Tomáš Vošvrda se nenechal zahanbit. Za svá záda pustil jediný kotouč, potvrdil extraligové parametry a mužstvo podržel při samostatných únicích brejkových hostů.

Havířov očekával tuhou bitvu. Bodů na rozdávání nemá nazbyt, navíc Kadaň je velice nepříjemným soupeřem. Branky se jí střílí těžce. Domácím se to ale povedlo už ve 12. minutě a byl u toho právě Káňa. Vedení AZetu bylo naprosto zasloužené, protože v první třetině měl navrch.

Druhá část hry patřila spíše hostům, byť i domácí měli šance. Kadaň ale přidala na aktivitě a vynutila si vyrovnání při signalizovaném vyloučení jednoho z havířovských hráčů. AZ se z vyrovnávací branky brzy otřepal a herně se opět zvedl.

Ve třetí třetině hrál trpělivě, nedivočil, což bylo nanejvýš pragmatické. „Čekali jsme na šanci, která nakonec přišla. Větší aktivita byla na naší straně, takže jsme rádi, že jsme to zlomili. Poctivý výkon všech hráčů směrem dozadu nám přinesl ovoce," oddechl si havířovský kouč Martin Janeček, asistent trenéra Štefana Mikeše.

Rozhodující gól zaznamenal Daniel Štumpf, jemuž nahrával kdo jiný než Káňa. „My jsme sem přijeli v poněkud složité situaci, protože nám chybí šest hráčů základu," načal své hodnocení trenér Kadaně Robert Kaše. „Na začátku utkání to bylo znát, Havířov nás přehrával, ale hráli jsme dobře zezadu a chodili do brejků. Škoda, že jsme žádný nevyužili. Jeden gól je málo. Ve třetí třetině čekaly oba týmy na to, kdo jako první udělá chybu. Rozhodující gól dal soupeř, a proto vyhrál," doplnil Kaše.

AZ Havířov – SK Kadaň 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Káňa (Tomi, Korím), 52. Káňa (Tomi, Štumpf), 59. Štumpf (Káňa) – 30. Hejcman (Kverka, Černý). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Hanzlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1664.

Havířov: Vošvrda – Ostrčil, Mazanec, Štencel, Korím, Bahounek, Krisl – Kalus, Staněk, Maruna – Tomi, Káňa, Štumpf – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kotala, Rimmel, Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.