Domácí po dvou předešlých prohrách potřebovali opět zabrat a zotavit se z krize, která na ně padla. Souboj s nejlepším týmem soutěže byl první příležitosti dokázat návrat formy, což se dokonale povedlo.

První třetina začala pro domácí mužstvo přímo skvěle. Hned v první minutě se tlačili Jestřábi před havířovskou branku. Obránce Kolibár se v nastalém zmatku zorientoval nejlépe ze všech a prostřelil gólmana Matouška. Ani ne o minutu později rozjásal domácí fanoušky Černý, který poslal puk nechytatelně pod horní tyčku. Domácí brankář Vrba si poprvé sáhl na kotouč až ve třetí minutě, ale jeho práce nebyla těžká. Prostějov tlačil dál, do velkých příležitostí se dostal Zachar i Duba, ale tentokrát neproměnili. Po dvaceti minutách vedl domácí celek 2:0. Nad ledem se vznášel dým z pyrotechniky, kterou během hry odpalovali fanoušci. Díky špatné viditelnosti byla dokonce v průběhu přerušena.

Druhá část přinesla po půl minutě hry první branku hostů. Bursík prošel prostějovskou obranou a vystřelil na Vrbu, ten stačil vyrazit, ale na dorážku již nedosáhl. Havířov se vrátil do hry, navíc do brány se postavil L. Daneček. Jestřábi ale dál bojovali. Ševčík prověřil nového havířovského brankáře z levé strany, vyražený puk se dostal k Novákovi, a ten se nemýlil. Hostujícímu celku se naskytla další velká příležitost na snížení nepříznivého stavu. Kasperlík byl nedovoleně zastaven a rozhodčí nařídil trestné střílení. Kasperlíkův blafák ale skončil na betonech Vrby.

I poslední dvacetiminutovka přinesla hned po startu gól. Kolařík z blízka prostřelil Vrbu a snížil na 3:2. Havířov tlačil. Tři minuty před koncem základní hrací doby ale přišel vyrovnávací gól z hole Klimšy. Jestřábi chtěli v tomto duelu za každou cenu zvítězit a neztráceli hlavu ani v této situaci. Handl odpověděl na Klimšův gól po půl minutě, kdy si společně s Dubou a Zacharem rozebrali hostující obranu a zvýšili na 4:3. Havířov zkoušel ještě hru v šesti, ale prostějovské vítězství již nedokázal odvrátit.

Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Kolibár, 2. Černý (Zachar, Šebek), 23. Novák (Ševčík, Stráněl.), 57. Handl (Zachar, Duba) – 21. Bursík, 41. Kolařík (Najdek), 57. Klimša. Rozhodčí: Douša. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 1230.

Havířov: Matoušek (21. L. Daneček) – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš, Najdek, Bursík, Matějek, Pechanec, Kanko, Kolařík, Potočný, Stránský, Klimša, Pavlas, Kasperlík, Diviš. Trenér: Tomáš Potěšil.