Na prostějovském stadionu se v mlženém oparu obě mužstva v úvodu spíše rozkoukávala. Šance přišly až po deseti minutách a potěšitelné bylo, že je obstarávali především borci AZetu. Ti také měli puk častěji pod kontrolou, paradoxně po jejich větším tlaku udeřili domácí po brejku do rozhozené obrany. Trefil se Kajaba.

Prostřední část hry přinesla zasloužený obrat Havířova, který nadále udával tempo hry. Klimša a Říčka skórovali (oba potvrzují v přípravě hodně slušnou formu!) a navíc přišly další šance. Domácí je ale přežili bez úhony a to se nakonec ukázalo jako klíčové pro konečný výsledek.

„Ano, tady jsme mohli rozhodnout o naší výhře. Hokej se ale hraje na góly, ty jsme nedali, proto jsme nevyhráli," zhodnotil trefně rozhodující pasáž zápasu trenér Havířova Jan Daneček.

Jestřábi v poslední pětiminutovce druhé části opět otočili výsledek a narostla jim křídla. „My jsme ale už ve druhé části začali lépe bruslit. Do té doby měl navrch soupeř, to je bez debat. Góly nám ale pomohly a pak už jsme po Havířovu převzali iniciativu zase my," pochvaloval si prostějovský kouč Tomáš Sršeň.

Po brankách domácích Kajaby a Vosátka ve 49. minutě už to se snahou AZetu o výhru vypadalo bledě, Říčka sice vykřesal svým snížením naději, ale to již bylo vše. „Dá se říci, že domácí vytěžili z minima maximum. Naši hráči k tomu přistoupili v některých situacích tak, aby se nikdo nezranil. Ale zápas svůj účel splnil, vyzkoušeli jsme třeba znovu mladého Turšnera v bráně, viděli v akci všechny pětky," nacházel pozitiva utkání Jan Daneček.

Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 5:3 (1:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Kajaba (Venkrbec, Indra), 35. Venkrbec (Kajaba, Malý), 39. Coufal (Černý, Luňák), 48. Kajaba (Kolibár), 49. Vosátko (Sršeň) – 23. Klimša (Maruna, Šlahař), 26. Říčka (Haas, Ostrčil), 53. Říčka (Krisl). Rozhodčí: Perdula. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 420.

Havířov: L. Daneček (28. Turšner) – Turoň, Dresler, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Graca, Repe, Lenďák – Sztefek, Pechanec, Klimša – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Říčka, Haas, J. Daneček – Rimmel, Tomi. Trenéři: Daneček a Potěšil.