Hokejisté Havířova zamířili v úterý za další přípravou do Prostějova. Jenže za stavu 2:2 odešli do kabin s odůvodněním, že bude lepší v utkání dál nepokračovat. Běžela 48. minuta zápasu.

Havířovanům se nepozdávaly výroky hlavního arbitra Zlámala, ale hlavně nečistá hra Hanáků. Podle zpráv z havířovského tábora utkání nedohrál Marek Kalus, který má po „sekyře" jednoho z domácích borců zlomenou ruku, Jan Maruna odjel ze stejného důvodu na rentgen a Jakub Peslar má „jen" zlomený zub.

„Ten dopadl ještě nejlíp," zasmál se havířovský asistent trenéra Martin Janeček, ale jinak mu do smíchu moc nebylo. „Už tak jsme přijeli s málo beky. Snad Honza Maruna nebude mít vážnější problém, ale Mára Kalus nám asi na delší dobu vypadne. Tohle do přípravy moc nepatří," kabonil čelo Janeček.

Havířované v zápase dvakrát vedli, domácí pokaždé srovnali, podruhé ve 48. minutě, kdy se arbitr Zlámal „upískl" a teprve po pár vteřinách procpal kotouč do sítě Venkrbec. „Protestovali jsme, sám Venkrbec říkal, že slyšel hvizd rozhodčího, přesto branka platila.

Předčasně ukončené utkání osobně moc neuznávám, ale v tomto případě jsme museli odejít, jinak by se to na ledě určitě porvalo. Bylo to trochu emotivní, ale nemyslím si, že by po nás domácí šli. Spíš to nezvládl rozhodčí, který si nezjednal pořádek," vysvětloval Janeček.

close Prostějov s Havířovem nedohrál info Zdroj: DENÍK/Voráč Dominik zoom_in

Totéž si myslel domácí kouč Kamil Přecechtěl. „Že bychom vyhledávali osobní souboje a záměrně faulovali soupeře, to určitě ne. Co já vím, tak jedno zranění bylo po trefení pukem, druhé pak, že hůl sjela po holi, což se v hokeji stává. 

Musím přiznat, že se mi utkání nezdálo nijak brutální. Jinak jsem už předčasné ukončení zápasu v hokeji zažil. Havířov se asi cítil ukřivděný," dodal.

„Omlouvám se soupeři za to, že jsme odešli. Je to přátelský zápas a musíme to tak brát. Máme hodně zraněných hráčů, kteří byli zranění hokejkou. Ať už to byla smůla nebo ne, už zkrátka nemělo cenu dohrávat zápas. Rozhodně nešlo o to, že bychom odešli kvůli vyrovnávací brance," přidal se hlavní trenér Havířova Štefan Mikeš.

Jenže domácí tribuny nesly ukončení zápasu značně nelibě a vedení prostějovského klubu rovněž. Hráči AZetu si při odchodu do kabin vyslechli své.

Neohrozí toto extempore odvetné přípravné utkání, které je na programu už příští úterý v Havířově? „Obávám se, že ano, v Prostějově už jsme slyšeli, že na odvetu můžeme zapomenout, ale snad do té doby horké hlavy vychladnou a manažeři se nějak domluví.

Každopádně pro čtvrteční utkání v Žilině budeme mít asi trochu problém poskládat sestavu," uvažoval Janeček, který se domníval, že podobný zápas neměl řídit mladý nezkušený arbitr. „Vzájemné zápasy s Prostějovem bývají kdovíproč vyhrocené, fanoušci se také zrovna nemusí, tyhle utkání by měli pískat zkušenější rozhodčí," zakončil Martin Janeček.

Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 2:2 nedohráno (1:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Moskal (Protivný, Novák), 48. Venkrbec (Luňák) – 4. Bednář (Kotala), 43. Orság (Bednář)
Havířov:
Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Petran, Peslar, Nesvadba, Chroboček - Dvořáček, Maruna, Kotala, Haas, Sztefek, Pořízek, Kalus, Ollender, Orság, Bednář, Matula, Gago