„To asi nakonec rozhodlo, protože kdybychom hráli podobně jako v poslední třetině, mohli jsme uhrát lepší výsledek," zalitoval Martin Janeček, asistent havířovského kouče Štefana Mikeše.

Hrdinou domácích se stal dvougólový Jan Kolář, který v začátcích prvních dvou třetin překonal výborného Laca v havířovské brance. Pokaždé až z dorážek.

Borci AZetu se výkonnostně zvedli až v poslední dvacetiminutovce, kdy Kanko využil chyby Horáků, kteří se v nedostatečném počtu vraceli do obrany. Těsný výsledek už ale domácí uhlídali.

„Objektivně je třeba uznat, že soupeř si vítězství zasloužil. Z naší strany to byl příliš bojácný výkon, zbytečně jsme čekali, s čím Jihlava přijde. Měli jsme být aktivnější, víc agresivnější a důrazní, tak jako se nám to dařilo ve třetí třetině," poznamenal Janeček.

Havířovští hokejisté (v bílém) v úvodním utkání na Jihlavu nestačili.

Pokud byla šance něco na Horáckém zimním stadionu uhrát, pak právě v zahajovacím střetnutí, protože domácí měli delší pauzu a také přesně nevěděli, co čekat. Havířov měl být odvážnější.

„Je to tak, ale od výkonu v poslední části se můžeme odrazit. Po našem snížení i soupeř takového kalibru znejistěl. I když perfektně bruslí, dá se s ním hrát, ale musíme do našeho herního projevu přidat více bojovnosti a odhodlání. To nám u kluků chybělo. Jihlava do toho dávala víc, chtěla víc a to se pro druhý zápas musí změnit," upozornil Janeček, který ani v úterý nečeká kdovíjaké gólové hody.

„Nejspíš to bude vypadat podobně. Z naší strany to určitě nebude žádná otevřená partie, musíme hrát zodpovědně a ze zabezpečené obrany. Jedině tak máme šanci," uzavřel pondělní vstup do série a už spolu s ostatními vzhlížel k úternímu mači, který v Jihlavě startuje znovu v 17.30 hodin.

Havířovští hokejisté (v bílém) v úvodním utkání na Jihlavu nestačili.

Dukla Jihlava – AZ Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kolář (Diviš, Beránek), 22. Kolář (Beránek) – 49. Kanko (Sztefek, Hudeček). Rozhodčí: Kika, Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2736. Stav série: 1:0.

Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Mazanec, Graca, Korím, Punčochář, Bahounek – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko, Meidl, Kalus – Maliník, Sedláček, Sztefek – Matějek, Hudeček, Kurovský – Bednář. Trenéři: Mikeš a Janeček.