Domácí se museli obejít bez několika hráčů obvyklé sestavy a doháněli manko 0:3! Zvládli to. O vítězství nakonec rozhodl ve třetí minutě prodloužení Tomáš Fořt.

Diváci na stadionu se ale přesvědčili, že i proti soupeři, který nemá tak zvučné jméno, se dá zažít jedinečný hokejový večer. Domácí za stavu 2:3 neskutečně dřeli, dostali možnost přesilovky a sáhli ke zbrani, kterou trenéři Havířova používali někdy před dvěma lety – na modrou nasadili útočníka Říčku. „Obránců bylo málo, zkusili jsme to s tím, že to buď vyjde, anebo ne. A ono to vyšlo! Po Říčkově střele jsme vytěžili gól naděje a hned na to se nám povedlo i srovnat," oddechl si trenér AZetu Jan Daneček.

Z utkání Havířov (v černém) - Ústí.

V prodloužení už byl jeho tým vyloženě šťastnější. „Hosté trefili tyč, tam už mohl být konec. My jsme pak dali gól, štěstí se přiklonilo na naši stranu," radoval se kouč AZetu. Po zápase v kabině hráčům poděkoval. „Takový návrat do zápasu se nepovede každý den. Je to, jako bychom místo dvou získali pět bodů," smál se.

Nepříjemností je pouze zranění kapitána Jiřího Krisla, který odstoupil ze hry a má podle prvotních informací zlomenou nohu, což by pro mužstvo byla obrovská rána.

AZ nyní vycestuje ke dvěm venkovním duelům, přičemž místo pondělního zápasu hraje v Budějovicích už v neděli. „Rozhodli jsme se dvě po sobě jdoucí utkání v Čechách spojit - v sobotu hrajeme v Chomutově a s vedením Budějovic jsme se domluvili na nedělním utkání. Oni si rozumně vyhodnotili, že jim v neděli přijde na zápas více diváků než v pondělní termín a nám vyšli vstříc vůči cestování," pravil Daneček.

AZ Havířov – Slovan Ústí n. L. 5:4 p (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Jiránek (Repe), 31. Jakúbek (Maruna, Šlahař), 56. Šlahař (Říčka, Matějíček), 56. Matějíček (Říčka), 63. Fořt (Jiránek) – 5. Budínský (Kloz), 22. Kolafa (Tůma, Roubík), 23. Kloz, 51. Budínský (Kloz, Pořický). Rozhodčí: Doležal – Reich, Polák. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 2121.

Havířov: Matoušek (23. L. Daneček) – Matějíček, Foltýn, Krisl, Graca, Lenďák, Bezuška, Repe – Jiránek, Kolouch, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Říčka, Pechanec, Tomi – Fejko, Maruna, Sztefek. Trenéři: Daneček a Potěšil.