Favorizovaný Motor přehráli 3:1, když byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Stav série je přesně opačný než nedělní výsledek. Motor vede 3:1 na zápasy.

„Druhá třetina byla asi nejlepší v celé sezoně, hráči zaslouží absolutorium,“ uznal trenér Havířova Jiří Režnar.

Jeho svěřenci si vzpomněli na druhé utkání na jihu Čech, kde předvedli výborný výkon, jen s mizerným zakončením. „Dneska jsme hráli důrazně, rychle a přesně. Věděl jsem, že toho jsou hráči schopni, konečně se to potvrdilo. Po sobotě nám nebylo nejlépe, ale povzbuzovali jsme se, věřili v naše schopnosti. Řekl jsem, že kdo nevěří, že můžeme uspět a třeba otočit sérii, tak si může sbalit věci a opustit šatnu. Neodešel nikdo. Jsem rád, že k dnešnímu utkání tak kluci přistoupili,“ pochválil Režnar svůj tým.

Havířov konečně porazil Budějovice a stav série je 1:3.

Vypíchl trpělivost, bez které se v play off neobejdete. „Někdo si to možná plete s jakýmsi zanďourem a defenzivní taktikou. Tak to není. Trpělivost znamená u nás hlavně zodpovědnost směrem dozadu. Pořád chceme být aktivní, forčekovat v útočném pásmu, nutit soupeře k chybám. Přesně to se dnes stalo. Ubránili jsme i oslabení, každý dal do hry pověstné srdíčko. Takhle si představuji výkon v play off,“ líbilo se Režnarovi představení jeho svěřenců.

Co dál? Série se nyní stěhuje zpět do Budějovic, které se zcela jistě nebudou chtít vracet zase do Havířova. Hraje se už zítra. „My musíme hrát stejně jako ve druhém a čtvrtém zápase. Pokorně, ale i aktivně, důrazně, nátlakově. Pokud chceme jít dál, nesmíme propadávat v soubojích a středním pásmu. On bude i soupeř hrát určitě jinak, udělá vše pro to, aby sérii ukončil. V tom mu musíme zabránit. Hráči si dnes ověřili, že to jde,“ zakončil havířovský trenér.

AZ Havířov - Motor České Budějovice 3:1 (0:0, 3.1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Tomi (M. Kalus, Maruna), 29. Maruna (Krisl, M. Kalus), 30. L. Bednář (Matai) – 22. Dostálek (Heřman, Pavlin). Rozhodčí: Obadal, Kašík – Lukš, Špringl. Vyloučení: 6:13. Využití: 1:0. Diváci: 1 824. Stav série: 1:3.

Havířov: Růžička – Staněk, Krisl, Dujsík, R. Havel, Matai, Luža, Chroboček – Tomi, Maruna, M. Kalus – Sikora, L. Bednář, Kanko – Cihlář, Pořízek, Kotala – Fronk, Rác, Gřeš. Trenéři: Režnar, Csabi a Rimmel.