Od vstupu havířovských hokejistů do první ligy v roce 2013 se nestalo, že by AZ vedl tabulku.

Trenér Jiří Režnar a jeho svěřenci změnili o víkendu zavedené pořádky. Bohužel jen na dva dny, než do Slezska přijela pro tři body pražská Slavia.

„Na tabulku jsme se ale nedívali, je teprve sedmé kolo. Nicméně se nám stalo něco podobného jako po Frýdku-Místku. Tam jsme také odvedli vynikající výkon a proti nováčkovi z Poruby jsme pak nebyli schopni jej doma potvrdit. V sobotu jsme zase vyhráli v Jihlavě, stálo nás to spoustu sil a následně odevzdáme body Slavii,“ mrzelo trenéra Režnara havířovské selhání.

K domácí smůle se Pražané zrovna nacházeli na vzestupné křivce výkonnosti, v Havířově dosáhli na třetí výhru v řadě. „Oni ale hráli dobře už v těch prvních kolech, jen neměli výsledky. O naší prohře rozhodlo zahazování šancí. Měli jsme jich dost na to, abychom i tento zápas zvládli,“ upozornil kouč AZetu.

Jenže hokej je hra chyb a těch udělali více domácí. „Bohužel. Odhodlání obou mužstev uspět bylo podobné, ale soupeř byl produktivnější. Využil naší chyby u třetí branky a vyhrál. Slavia předvedla kvalitní výkon, má v kádru vhodné somatotypy hráčů,“ uznal Režnar.

Jeho svěřenci musí smolné utkání hodit za hlavu a soustředit se na středeční bitvu v Přerově. „Už s tím nic neuděláme. Musíme začít využívat šance. Věřím, že se tak stane už v Přerově. Tam jsme odehráli dost zajímavých zápasů, tak snad to bude podobné i teď,“ vyhlíží kouč Havířova bitvu na Hané.

AZ Residomo Havířov – Slavia Praha 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Pořízek (Jergl, Gřeš), 48. Macuh (Houdek, R. Veselý) – 30. L. Krejčík (Šteiner, J. Novák), 34. J. Veselý (J. Doležal, J. Novák), 52. Kubica (Heldák). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Novák, Poruba. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 1 335.

Havířov: Bláha – Matai, Chroboček, Mrowiec, Houdek, Luža, Rutar, Ševěček – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna – Jergl, Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh. Trenéři: Režnar a Rimmel.