„Potvrdili jsme výhru z Mostu, to je na tom asi to nejcennější. Navíc jsme na Most navázali i herně, znovu jsme hráli poctivě z defenzivy, hráči perfektně plnili taktické pokyny," chválil tým trenér Jan Daneček.

Šenkeřík se Šlahařem během minuty obstarali domácím dvougólový náskok a ten domácí dlouho drželi. „Velmi dobře jsme bránili střední pásmo, vůbec jsme Benátkam nepovolili rozvinout útočnou akci. Oni to pak na nás od půlky zápasu zkusili s tím, co se občas děje v Kanadě, snažili se vyvolat rvačky, to se jim povedlo, ale nepovedlo se jim nás rozhodit. My se dál drželi své hry, nakonec i ty potyčky vyzněly nerozhodně, takže Benátky se do nějaké přesilovky nebo šancí nedostaly," popisoval Daneček.

Havířovští hokejisté (v bílém) hladce porazili Benátky.

Teprve po třetí brance na startu třetího dějství si domácí hráči asi řekli, že za tohoto stavu už se jim nemůže nic stát a trochu od nastolené taktiky upustili. „Začali divočit," souhlasil kouč. „Už si soupeře tolik nehlídali a Benátky se dostaly do hry. Vytvořily na nás tlak, měly tam asi pět gólovek. Podržel nás Steve v bráně (Lukáš Daneček – pozn. red.), dneska si tu nulu zasloužil, protože si ji taky sám uhrál. Obrana mu v závěru moc nepomohla," konstatoval trenér, který byl rád, že se divákům povedlo nabídnout skvělé hokejové představení. „Pořád na nás chodí v hojném počtu, chceme jim doma nabídnout vítězství a pěknou hru. Dneska se to povedlo," pochvaloval si.

Středeční utkání doprovodila akce Plyšák 2014. Už čtvrtý rok po sobě pořádá hokejový klub z Havířova charitativní akci pro děti z dětských domovů a nemocnice v Havířově, kterým je odevzdán "výtěžek" plyšových hraček, které diváci naházejí na ledovou plochu během některého z předvánočních domácích utkání. Tentokrát se plyšové šílenství spustilo v 16. minutě zápasu po trefě Petra Šenkeříka. Děti se mohou těšit na nové plyšové kamarády.

AZ Havířov – HC Benátky n. J. 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Šenkeřík (Chmielewski, Hlinka), 17. Šlahař (Jakúbek, Šenkeřík), 41. Matějíček (Fořt), 51. Klimša (Sztefek), 55. Loskot (Šlahař, Šenkeřík). Rozhodčí: Kopeček – Guth, Rittich. Vyloučení: 10:10. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváci: 1686.

Havířov: L. Daneček – Foltýn, Matějíček, Šenkeřík, Lenďák, Ostrčil, Pastor, Bahounek – Fořt, Loskot, Jiránek – Chmielewski, Hlinka, Tomi – Klimša, Pechanec, Sztefek – Maruna, Šlahař, Jakúbek. Trenéři: Daneček a Potěšil.

Více v tištěném vydání Deníku.