Valaši ve středu v úvodním kole padli doma s Frýdkem-Místkem a nedařilo se jim ani proti dalšímu slezskému týmu.

„Čekali jsme, že po té prohře s Frýdkem v prodloužení na nás Vsetín vletí, protože určitě bude chtít tu prohru odčinit. Nabádal jsem proto hráče, aby hráli maximálně jednoduše a účelně,“ měl trenér AZetu správné tušení.

Havířov tedy přečkal úvodní sedmiminutovku vsetínského náporu a pak začal předvádět důrazný, rychlý a obětavý hokej.

Valaši se nenechali zahanbit, a tak diváci sledovali na úvod sezony výborné představení. „Dali jsme gól, ten nám hodně pomohl. Kluci si na ledě plnili taktické pokyny, hráli důrazně, ale Vsetín si nějaké přesilovky přece jen vydobyl,“ uznal Režnar.

Domácí je však všechny ubránili. Sami měli dvě početní výhody 5 na 3, ty neproměnili, zato další klasické už ano a Valaši nabrali dvougólové manko.

Lukáš Bednář (klečící) rozhodl utkání dvěma góly v přesilovkách.

Přes veškerou snahu v poslední části se jim ho ale vymazat nepodařilo a domácí brali výhru s nulou. K čistému kontu přispěl spolehlivým výkonem gólman Aleš Stezka. „S výkonem hráčů jsem spokojen. Blízko bodům jsme byli už v Porubě, ale udělali jsme nějaké chyby. Kluci jsou mladí, i dneska je dělali, ale pro mě je důležité, že chlapci na sobě chtějí pracovat a plní si na ledě to, co mají. Na rezervách zapracujeme,“ slíbil kouč Režnar.

AZ Havířov – Robe Vsetín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Bednář (Veselý, Dvořák), 27. Bednář (Rašner, Kachyňa). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:0. Diváci: 1 862.

Havířov: Stezka – Matai, Chroboček, Kachyňa, Rašner, L. Rutar, Malina, Mrowiec – Pawliczek, F. Seman, Kotala – Bambula, R. Veselý, L. Bednář – Žiak, Baláž, Fridrich – Dvořák, Pořízek, Maruna. Trenér: Režnar.