Jiří Režnar v roli trenérského krejčího šikovně ušil svému mužstvu taktiku na míru. Nechal hrát ostříleného soupeře a spoléhal na kontry, tedy rychlost a dravost mladých hráčů, kteří tvoří osmdesát procent havířovského týmu.

Domácím navíc pomohla úvodní trefa Pořízka ve vlastním oslabení po akci, která je AZetu vlastní, tedy rychlém brejku do rozhozené obrany soupeře.

Havířov hrál dvě třetiny zápasu skvěle. Spolehlivý Bláha v brance ničil střely Budějovic, obrana působila precizně a důrazně a samotný útok nebezpečně.

Když ujel v půlce zápasu hostující obraně mladý Bambula, vyhnal svým gólem z brány i gólmana Strmeně.

Havířov (v modrém) ve skvělém utkání porazil lídra z Českých Budějovic.

Motor se pak zvedl, ale jeho tlak vyústil jen v korekci výsledku. Zasloužené vítězství si Havířov uhájil a ve středu jej bude potvrzovat opět na Hané, konkrétně v Prostějově. Nezbývá než doufat, že nedopadne stejně jako nedávno v Přerově.

„Dneska jsme odvedli poctivý, takticky skoro dokonalý výkon. Kluci bojovali na maximum, takhle bych si představoval náš výkon proti favorizovanému soupeři. Ten nás ničím nepřekvapil, hrál to, co naposledy s Kladnem. Pomohly nám rychlé branky na startu prvních dvou třetin, to hráčům dodalo do žil hodně energie. Jsem rád, že jsme neuhnuli z nastolené cesty. Hrajeme systém, který je pro mužstvo vhodný a vychází to,“ spokojeně rekapituloval podařené utkání trenér Režnar.

Kvalitní duel dvou předních týmů soutěže sledovalo až překvapivě málo diváků. Do hlediště si našlo cestu jen půldruhého tisíce fanoušků. V tomto směru by měl Havířov přidat, ať se v první pětce tabulky, což je letošní cíl mužstva, objeví i ve statistice návštěvnosti.

AZ Residomo Havířov – ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Pořízek (Gřeš, Chroboček), 22. Chroboček (Gřeš, Pořízek), 22. Haas (Maruna), 25. Bambula (Gřeš, Bláha) – 56. Z. Doležal (Bradley), 58. M. Novák (Pavlin, Gilbert). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváci: 1 635.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Houdek, Luža, Rutar, Mrowiec – R. Veselý, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, Mastič – Gřeš, Pořízek, Bambula – Macuh, Cihlář, Pawliczek. Trenéři: Režnar a Rimmel.