Posledně byl důležitou postavou čtvrtého derby mezi Novým Jičínem a Kopřivnicí v aktuálním druholigovém ročníku. Jednadvacetiletý forvard Lukáš Bednář si ve středeční partii na ledě kopřivnické Tatry připsal vítěznou branku, ke které přidal i asistenci, a řídil tak novojičínskou výhru 3:1.

„Derby je pokaždé těžké. Minulý zápas navíc skončil hodně vyhrocený,“ připomněl talentovaný odchovanec havířovského AZetu předchozí derby, které v závěru zpestřilo několik bitek.

Zatím poslední odehrané derby začalo v Kopřivnici o 45 minut později. Na vině bylo prasklé plexisklo. „Nebylo to dobré, čekat tak dlouho a pomalu už tuhly nohy. Ale do zápasu jsme vstoupili dobře, protože jsme dali gól hned po třiceti vteřinách,“ vzpomněl Bednář.

Kopřivnice však brzy srovnala a zkraje druhé části mohla zavelet k obratu, ale Vyčesaný neproměnil trestné střílení. V polovině utkání si pak rezervovaly minuty novojičínské mladé pušky narozené v ročníku 1996. Formace Kafka, Bednář, Motloch totiž udeřila dvakrát během dvou minut po pohledných akcích. „Jsem rád, že jsme zase po dlouhé době hráli spolu, a že jsme dali dva góly, které nakonec rozhodly,“ pousmál se mladý Ďábel, jenž začínal sezonu v prvoligovém Havířově.

„Měl jsem špatnou přípravu, takže mi bylo řečeno, že bych měl začít v Novém Jičíně. Trošku mě to zvedlo a pak jsem se vrátil zpátky do Havířova. Vyvedl se mi zápas, ale bohužel jsem se v něm zranil a měsíc jsem byl bez jakéhokoliv zápasu. Po zranění jsem začal hrát v Novém Jičíně a jsem za to strašně rád. Věřím, že se teď zvedám a myslím si, že už jsem na tom po zranění lépe,“ doufá dlouhovlasý útočník, jenž by se časem rád natrvalo prosadil v rodném klubu. „Samozřejmě, že bych byl za to rád, ale v Havířově je teď dost hráčů a chodí tam i kluci z extraligy. Pro mě je v tuto chvíli hlavní, abych hrál,“ přiznal Bednář.

Právě v Havířově se natáčel internetový seriál z hokejové prostředí Lajna. „Teď už se to moc neřeší, ale v letní přípravě, kdy se tam natáčelo, tak jsme se s herci pořád míjeli, takže to bylo zajímavé. Někteří kluci si tam i zahráli, když byli třeba v šatně nebo podobně,“ vzpomínal havířovský odchovanec. V dresu novojičínských Ďáblů by rád předváděl nadále podobné výkony, jako při derby.