„Rozhodla první třetina. Někteří hráči nastoupili k zápasu s přílišným respektem k soupeři. Samozřejmě bezdůvodným. Prostějov sice dává dost gólů, ale hodně i inkasuje, takže k nějakým obavám nebyl důvod,“ zlobil se trenér AZetu Jiří Režnar. „Možná měli kluci v hlavách předešlý vzájemný zápas v Prostějově, který jsme prohráli 0:5, i když jsme měli místy tlak. Nevyšlo to a bohužel to nevyšlo ani tentokrát,“ posteskl si.

Před utkáním svým svěřencům ukazoval, na co by si měli dát pozor. „Jenže obě situace z první třetiny jsme při podobných případech nezvládli. Dostali jsme naprosto zbytečné góly,“ láteřil kouř AZetu.

Havířov zabral aspoň směrem dopředu a vytvořil si několik šancí. „Jenže když nedáte ani samostatné nájezdy na branku, tak se pak můžete divit, že nebodujete,“ pokrčil rameny Režnar.

Hráči AZetu měli skutečně vynikající příležitosti na dorovnání stavu, ale na hokejkách měli tentokrát zřejmě navlhlý střelecký prach, a tak se nedočkali ani čestného úspěchu. „Prostějov si zasloužil vyhrát, protože se nebál a lépe bruslil. My jsme se mu ve druhé a třetí části vyrovnali v důrazu i pohybu, ale nedostali jsme ho do úzkých, nepřiblížili jsme se a nedonutili ho tak k chybám,“ rekapituloval Jiří Režnar závěrečný zápas roku.

Havířov stále osciluje na příčkách, která jsou v tabulce „na hraně“. Zatím obývá pozice zaručující účast v play off, ale je pořád blízko i těm, kterých se vyřazovací část už netýká. Chybí mu delší bodová série, jaké se mu dařily v první čtvrtině soutěže a částečně i té druhé. „Jsme jako na houpačce. Nahoru, dolů. Předtím se nám dařilo venku a nemohli jsme se chytit doma, teď zase vyhráváme doma a nebodujeme venku,“ kroutí hlavou Režnar.

Tak snad to v novém roce 2019 bude lepší.

Jestřábi Prostějov – AZ Residomo Havířov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Žovinec (Divíšek, Nouza), 17. Starý (Divíšek, Dvořáček), 51. Nouza (Divíšek, Dvořáček). Rozhodčí: Wagner, Pilný – Hejl, Bosák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2 435.

Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rašner, Rutar – O. Procházka, F. Seman, R. Veselý – Bambula, Maruna, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Pawliczek. Trenér: Režnar.