Prospali úvod střetnutí, protože už po pěti minutách to bylo 0:2. „To mě docela vytočilo, protože jsem hráče jasně nabádal k tomu, abychom si pohlídali začátek zápasu, že je to pro nás už důležitý zápas a je zapotřebí bodovat. A my v páté minutě prohráváme o dva," kroutil hlavou trenér Karviné Lumír Rosůlek.

Mužstvu vyčetl nedostatek pohybu a koncentrace. „Hráli jsme špatně, vůbec jsme neběhali, faulovali jsme a skoro celou třetinu tak strávili v oslabení. To se pak těžce hraje," mávl rukou Rosůlek.

Ve zbytku zápasu už to z domácí strany byla jiná káva. Hráči uzamkli soupeře na jeho polovině a ostřelovali brankáře Humlíčka ze všech stran. Ten ale držel pevně. „Měli jsme i smůlu, trefili jsme tyčku, břevno. Střelba nebyla účinná, protože málo chodíme do předbrankového prostoru. Brankáři nestíníme, ten má potom čas naše střely vidět a reagovat," popsal kouč HbK problém Karviné.

Kromě toho nestřílí nováček extraligy góly celkově. Doma ještě nedal gól (0:3 Plzeň, 0:2 Ústí). Jenom jeden gól dala Karviná proti Kladnu. „Zlepšili jsme se směrem dozadu, ale v útočné fázi je potřeba dávat branky, toho jsme si vědomi. Na druhou stranu bych z pokaženého začátku sezony nedělal unáhlené závěry. Pořád jsou to jenom čtyři kola. První tři zápasy neberu, tam jsme mohli jen překvapit, to by byly body navíc. Ale to Ústí už nás mrzí, tady jsme s body počítali. Ale je to furt jenom první zápas, kde nám body utekly. V dalších kolech ovšem musíme přidat, to je jasné," rekapituloval Rosůlek nulový vstup do soutěže.

HbK Karviná — Elba DDM Ústí n. L. 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Grosse (Jelen), 6. Baxa (Horáček, Pilař). Rozhodčí: Škrobák, Olesz. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 82.

Karviná: Klepač – Tomiczek, Růžička, Dittmann, Zaremba, Pilch, M. Vašek – J. Rosůlek, Kurz, Kubica – L. Rosůlek, Pacas, Farský – Diviš, Pietrasz, Kozma – Regec.