Zatímco Havířov si tím mírně pomohl v boji o účast v play-off, od dvanácté příčky zajišťující vyřazovací část ho dělí sedm bodů. Poruba si naopak zkomplikovala úspěch ve snaze skončit mezi nejlepšími čtyřmi celky základní části druhé nejvyšší soutěže.

Samotné utkání nabídlo v normální hrací době pouze dva zásahy, oba ve druhé třetině. Nejprve poslal Ostravany do vedení kanonýr Korkiakoski, na něhož jen o dvě a půl minuty později odpověděl z trestného střílení Procházka.

Rozhodnutí tak muselo přinést prodloužení či nájezdy. Správná byla první varianta. V 64. minutě se prosadil havířovský Mrva a Havířov tak bral o bod víc.

Domácí kouč Pavel Zdráhal si dvou bodů vážil a přiznal, že vyhrál šťastnější. „Dva body bereme s respektem k soupeři,“ uvedl pro klubový web na úvod hodnocení.

„Začali jsme dobře, stejně jako před dvěma týdny v Porubě. Měli jsme v první třetině tlak, pak se Poruba začala osmělovat a hra se vyrovnala. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem, ale věděli jsme, že nám takový výkon nebude stačit ve třetí třetině k bodům, ani náhodou. Semkli jsme se, měli jsme i šance, Poruba také. Nakonec z toho byla remíza,“ pokračoval Zdráhal, jehož tým se musel v nastavení bránit i v oslabení.

Tuto nevyužitou přesilovou hru považovali hosté za klíčovou. „Vytvořili jsme si dvě tutovky, jednou obránce mezi kruhy přestřelil a podruhé Tomáš Jáchym v brankovišti. To se nám potom vrátilo v tom špatném, dostali jsme gól z brejku. To se stává,“ řekl jeden z trenérů Poruby Martin Janeček, který litoval i šance Korkiakoskiho ze závěru základní hrací doby.

„Nehráli jsme špatný zápas, ale na to se nehraje a my si odvážíme pouze jeden bod,“ dodal Janeček.

10. kolo:

AZ Heimstaden Havířov - HC RT TORAX Poruba 2011 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Procházka, 64. Mrva – 29. Korkiakoski (Stloukal). Rozhodčí: Dědek, Šudoma – Hanzlík, Měkýš. Vyloučení: 4:4, navíc Voráček (Poruba) do konce utkání. Bez využití. Bez diváků.

Havířov: Stezka – Chroboček, Rašner, Kachyňa, Bořuta, Mrowiec, Havel, Kočí – Rudovský, Prokeš, Szturc – Doktor, Seman, Procházka – Mrva, Maruna, Cihlář – Petriska, Kořenek, Becher. Trenéři: Režnar a Zdráhal.

Poruba: Muštukovs – Slavík, Voráček, Kozák, Urbanec, Žovinec, Szathmáry – Kanko, Klíma, Špaček – Stloukal, Jáchym, Korkiakoski – Sikora, Hudeček, Pořízek – Endál, Raška, Žolobov – Häring. Trenéři: Výborný, Janeček a Pavlačka.

DALŠÍ ZÁPASY:

29. kolo:

Frýdek-Místek – Vsetín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Šedivý (D. Kindl), 40. D. Kindl (Repe, Martynek), 48. Macháček (Haman, Peterek) – 6. R. Vlach (Babka, Ondračka), 48. L. Bednář (R. Vlach, Půček). Rozhodčí: Čech, Skopal – Bartek, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Bez diváků.

Frýdek-Místek: Suchánek – Haman, Hrachovský, Husák, J. Adámek, Z. Malík, Repe, J. Michálek – R. Veselý, Mikulík, Šedivý – Martynek, D. Kindl, Klimša – Macháček, Peterek, Tomi – Stuchlík, Przybyla, Ramik. Trenér: Trličík.

Další zápasy: Benátky n. J. – Kladno 3:6 (0:3, 1:3, 2:0), Ústí nad Labem – Vrchlabí 3:0 (1:0, 0:0, 2:0), Prostějov – Přerov 3:5 (0:3, 3:1, 0:1), Sokolov – Kolín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1), Jihlava – Litoměřice 6:0 (2:0, 2:0, 2:0).

7. kolo: Třebíč – Šumperk 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). 2. kolo: Kadaň – Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:1, 0:0).

1. Kladno 29 16 3 5 5 104:75 59

2. Přerov 30 14 7 2 7 101:76 58

3. Jihlava 29 14 5 4 6 107:69 56

4. Vrchlabí 29 17 2 1 9 105:68 56

5. Třebíč 29 16 1 4 8 90:73 54

6. Poruba 29 15 2 3 9 93:71 52

7. Prostějov 29 13 3 2 11 109:88 47

8. Litoměřice 29 12 4 3 10 103:97 47