Karvinská AHL má za sebou druhý ročník soutěže, letos ji hraje pět týmů, když přibyl karvinský Gympl. „Do hry nám naskočilo ale více bývalých hokejistů, než bychom si přáli. Naší snahou je zapojit do soutěže především hobíky, amatérské nadšence. Spíš než amatérská to letos byla veteránská liga,“ zasmál se Martin Kurz, který soutěž organizuje. „Po sezoně musíme regulovat pravidla tak, abychom v tomto ohledu nastolili změnu,“ uznal.

Jeho vizí je mít co největší počet amatérských uskupení z Karviné. „Těch týmů by mohlo být poměrně dost, ale v okolí jsou i další soutěže. My každopádně chceme nalákat týmy přímo z Karviné, oslovovat další družstva z Havířova a jiných měst nemáme v plánu,“ upřesnil Kurz.

V aktuálním ročníku (nyní probíhají boje v play off) se utkal každý s každým čtyřkolově. Vítězi základní části se stali Bizoni před loňskými premiérovými vítězi soutěže Starými Bejky. Do vyřazovací části postoupily první čtyři týmy.

Po skončení základní části došlo k předání cen jak vítězným Bizonům, tak nejlepším hráčům individuálního bodování. Cenu pro nejproduktivnějšího hráče převzal Martin Hublík (MBR), který byl zároveň nejlepším střelcem. Nejlepším nahrávačem byl Martin Kurz (Staří Bejci), nejužitečnějším hráčem byl pak zvolen Miloš Kučera (Gympl).

Pořadí po zákl. části: 1. Bizoni 24, 2. Staří Bejci 19, 3. Staré Město 18, 4. Gympl 15, 5. MBR 2.