Jeho nová helma je však velmi originální – figuruje na ní totiž i trenér Luboš Hrouzek, fiktivní postava z populárního hokejového seriálu Lajna, který se natáčel právě v Havířově.

Hrouzka ztvárnil herec Jiří Langmajer. Tato postava se v hokejovém prostředí stala velmi populární a Bláhu dokonce inspirovala k motivu na nové masce. „Letos jsem si chtěl udělat havířovskou helmu. Nechtěl jsem se plácat v historii, a tak jsem přemýšlel, co bych na ni mohl dát. Díval jsem se na seriál Lajna, bavilo mě to,“ okomentoval zrod originální myšlenky šestadvacetiletý gólman. „Hrouzek byl super, Langmajer ho hrál parádně,“ dodal k filmové postavě.

Inspirace tak byla na světě. „Zjišťoval jsem, jak to tady brali. Přišlo mi to vtipné, navíc i jako dobrá reklama pro Havířov,“ míní Bláha, který si masku vymyslel sám. O její realizaci se už postaral Bohumil Korál, mistr ve svém oboru, který dělá helmy i pro reprezentační gólmany. Mimo jiné vytvořil masku, ve které Pavel Francouz chytal na olympijských hrách a světovém šampionátu. Bláha byl z konečného výsledku nadšený. „Doladil to k dokonalosti,“ potěšilo jej. „Původně tam měla být Hrouzkova fotka, ale lépe tam zapadla karikatura,“ prozradil.

Maska rychle zaujala hokejovou veřejnost. Bláha, který má na kontě i jeden start za extraligový Liberec, za svůj nápad zatím sklízí jen pozitivní ohlasy. „Psala mi spousta kluků, že to byl super nápad. Líbí se i mě samotnému, je to originální,“ říká gólman, který za Havířov chytal už loni, tehdy se ale z hostování vrátil do „svých“ Českých Budějovic. Letos by však v kabině AZetu měl vydržet celou sezonu. 

V nové masce se Bláhovi zatím daří a Havířov se i díky němu dostal po víkendovém zápase v Jihlavě do čela tabulky. „Měl jsem dobrou přípravu, cítil jsem se dobře. Naše hra vypadá hezky, vyhráváme, tak snad v tom budeme i pokračovat,“ věří jednička Režnarova týmu.