Výsledkem snažení je povedený vstup do sezony 2012/2013, kdy mužstvu patří se čtrnácti body čtvrtá příčka se slušnými vyhlídkami do dalšího průběhu krajské ligy. „Začátek ročníku zatím hodnotíme pozitivně. Za cíl jsme měli střed tabulky, ale držíme se nahoře a vidíme tak, že máme na víc. Mohli bychom to dotáhnout a skončit mezi prvními třemi," přemítá po sedmi zápasech nového ročníku nad bohumínskými ambicemi současný manažer a hráč klubu HC RT TORAX Bohumín Jakub Heidler.

Považujete letní přípravu a posílení kádru za povedené?
Přišlo pět hráčů, kteří loni nastupovali střídavě v Rožnově pod Radhoštěm a za juniorku Poruby. Odtud nám navíc nepravidelně pomáhají dva kluci přímo z mužstva. Dále už očekáváme maximálně dva mladé kluky jako doplnění kádru. Příprava proběhla dobře, i když vždy může být lepší. Nutno říct, že v Bohumíně hrajeme zadarmo, někteří kluci navíc dojíždějí z Ostravy. Jsme také trochu závislí na Porubě, protože někteří kluci tam trénují.

Sám jste hrál dříve vyšší soutěže. Jak hodnotíte kvalitu krajské ligy?
Loni jsem ji hrál poprvé a myslím, že jde hodně nahoru. Hráči, kteří pamatují dobu před pěti lety, mi říkali, že tehdy byla soutěž na mnohem nižší úrovni. Hrát ji mohl každý, kdo obul brusle. Dnes i v kraji působí bývalí profesionálové z první nebo druhé ligy. Soutěž už není vnímána tak, že si pár chlapů jde „udělat žízeň", ale už to má spád i úroveň.

Před sezonou jste navázali spolupráci s druholigovým klubem HC RT TORAX Poruba. Můžete prozradit důvody a proč zrovna Poruba?
Dříve jsme spolupracovali s Orlovou, ale bohužel tam se to dostalo do bodu mrazu. I přes předběžnou domluvu moc nepomohli. Navíc se tam změnilo vedení, soutěž putovala do Karviné a Orlová začala hrát také krajskou ligu jako my. Proto jsme se museli opřít o pomoc jiného druholigového týmu a Poruba byla vhodná z hlediska vzdálenosti i kvality.

Celý rozhovor, v němž odtajníme cíle bohumínského hokeje, si můžete přečíst v sobotním vydání Karvinského a Havířovského deníku
#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#