„Bylo vidět, že chce a hodně usiluje o nějaké body. Jenže my jsme potřebovali stůj co stůj vyhrát také. Pořád bojujeme o elitní šestku, nebo aspoň výhodu domácích utkání v předkole play-off. Byl to velký boj a my jsme rádi, že jsme zápas zvládli," oddechl si jeden z havířovských trenérů Jan Daneček.

Jak upozornil, v soutěži se počítá jakákoliv výhra. „To, že přijel soupeř ze spodku tabulky, neznamená, že mu automaticky naložíme osmičku a on zase pokorně odjede domů, což si možná někteří fanoušci neuvědomují. Kdo utkání viděl, musel uznat kvalitní výkon Prostějova," upozornil Daneček.

Jeho tým odehrál velmi dobře první dvě třetiny, v nichž si vytvořil převahu, ale bez střeleckého zvýraznění. O dvoubrankový náskok domácích se postaral Šlahař, soupeř ale v závěru druhé části korigoval. „Škoda, že jsme nevedli vyšším rozdílem, šancí jsme si vypracovali dost. Naštěstí jsme si poslední třetinu pohlídali, za to náleží hráčům dík. Už jsme potřebovali nějaký zápas, který by diváky zvedl ze sedaček," pochvaloval si gradaci duelu kouč AZ.

Havířovští hokejisté (v bílém) zvládli důležitou bitvu s Prostějovem.

Závěrečné dějství zvládli domácí takticky výtečně. „Opět jsme poslední část hry zvládli uhrát na 0:0 v momentě, kdy jsme to potřebovali. Předtím jsme to podobně dokázali v Chomutově, kde bylo o naší porážce po dvou třetinách jasno a před třetí třetinou už jsme si řekli, že nám začíná nový zápas. Čisté konto je před play-off určitě povzbuzením," mínil Daneček.

Výhra Havířova je důležitá i z toho pohledu, že tým udržela ve hře o šestou pozici, která má jisté místo ve čtvrtfinále vyřazovací části. Jak Benátky, tak Litoměřice i Kadaň, tři přímí konkurenti Havířova v boji o play-off, totiž prohráli. Kadaň dokonce s posledním Havlíčkovým Brodem. Dnes hraje AZ na ledě Litoměřic. „To bude přímý souboj o šestý flek. Rozdáme si to. Je dobře, že jsme na soupeře vytvořili nějaký tlak. Hraje doma, bude muset vyhrát. Před play-off to pro nás bude ta nejlepší možná příprava," zakončil trenér Daneček.

AZ Havířov – Jestřábi Prostějov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Šlahař (Maruna, Klimša), 32. Šlahař (Maruna, Bezuška) – 39. L. Duba (Moučka). Rozhodčí: Přikryl – Reich, Hanzlík. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 2561.

Havířov: Matoušek – Krisl, Bezuška, Repe, Horák, Foltýn, Ostrčil, Bahounek – Fořt, Loskot, Tomi – Klimša, Šlahař, Maruna – Sztefek, Pechanec, Chmielewski – Haas. Trenéři: Daneček a Potěšil.