Krátce působil v Třinci či Opavě, několik let byl oporou Vítkovic a vyzkoušel si také angažmá v Rusku. Po návratu domů chytal ještě v Kometě Brno a Olomouci, kde po sezoně 2014/15 uzavřel dlouhou a bohatou kariéru, během níž se podíval i na dva světové šampionáty. V roce 2003 se sice do branky nepodíval, o rok dříve ve Švédsku si ale připsal dva starty. „Byla to taková pohádka,“ říká.

Jak na ty dva šampionáty vzpomínáte?

Už je to hodně dávno. Když jsem byl na mistrovství světa poprvé, tak to bylo něco jiného. Měl jsem za sebou neskutečný rok, ve Vítkovicích jsem poprvé chytal celou sezonu jako jednička v extralize a na šampionátu to vyvrcholilo. Člověk cítí, že na turnajích je úspěch žádaný. 

Sledoval jste i letošní mistrovství světa na Slovensku?

Díval jsem se, co to šlo. Viděl jsem většinu našich zápasů a myslím, že to bylo povedené. Předváděli jsme skvělý hokej. To, že jsme skončili bez medaile, je sice škoda, ale celkový dojem jsem měl velmi dobrý. Kromě jednoho zápasu s Kanadou, který nám nevyšel, to bylo perfektní.

Sledoval jste i kladné ohlasy fanoušků?

Po mistrovství světa už jsem to moc nečetl, ale každý soudný člověk musel být spokojený. Zápasy měly všechno, co měly mít a hezky se na to dívalo. Padalo hodně gólů a byl jsem z toho velmi příjemně překvapný. 

Jak se vám líbily výkony brankářů?

Předvedli velmi kvalitní výkony, tedy kromě jednoho zápasu proti Kanadě, který však nevyšel nikomu.

Co jste říkal na rotaci gólmanů, kterou trenérský štáb zvolil?

Bylo to netradiční. První výměna nastala, když Bartošák musel k porodu. Potom se čekalo na Francouze a potřebovalo se, aby chytal. Pak už to točili podle aktuální formy a situace. Všichni však chytali skvěle. 

Bartošák chytal ve Vítkovicích, Hrubec v Třinci. Znáte je nějak blíž?

Nejvíc jsem se potkal s Bartošákem. Všichni to jsou kluci, kteří mají hlavu na správném místě. Nelítali v oblacích a dělali, co mohli.

Kariéru jste končil před čtyřmi lety. Nastal tehdy ten správný čas?

Poslední sezonu jsem nekončil úplně zdravotně v pořádku, tak jsem si říkal, že kdybych byl fit, tak bych chtěl ještě rok chytat. Ale bohužel, už se mi nepovedlo dát se do pořádku. 

Pohybujete se stále u hokeje?

Úplně už ne, ale podnikám a mám firmu v oblasti výroby brankářské výstroje. Stále jsem tak s řadou hráčů v kontaktu. 

Stíháte sledovat i výkony Havířova, odkud pocházíte?

Abych pravdu řekl, tam to moc nesleduji. Ale vím, že letos byli v play off a trápili i silné České Budějovice.