Zatímco Orlová je na dně tabulky skupiny Východ, Tábor je jedním z nejhorších týmů z Jihu. Zápas neměl jednoznačného favorita a po celou dobu byla k vidění vyrovnaná partie.

Lépe začali domácí, kteří se už po půlminutě dostali díky Ballnerovi do vedení. A mohlo být ještě veseleji. Jenže Orli selhali v koncovce a místo toho, aby se dostali do gólového trháku, tak v závěru třetiny sami inkasovali dvě branky. „Nedali jsme stoprocentní šance a to rozhodlo. Kdybychom v úvodu dali více gólů, tak už bychom to dotáhli,“ uvědomoval si kouč Orlové Darek Stránský.

Ve druhé třetině srovnal orlovský Šmíd. Jenže do třetí části už kvůli zdravotním problémům nezasáhl gólman Svoboda, jehož nahradil Ovčaří a ten dvakrát kapituloval. „Vyšel jim další brejk, dali na 4:2 a bylo po zápase,“ věděl Stránský.

Zatímco předešlé zápasy Orlové nevyšly, proti Táboru domácí odehráli slušnou partii. „Po dlouhé době jsme dokázali někoho přehrát,“ komentoval kouč Orlů sobotní zápas. Domácí měli tlak i šance, jenže od soupeře dostali lekci z produktivity. „V podstatě jsme z každého protiútoku inkasovali gól,“ mrzelo Stránského.

Orli tak prohráli už šestý zápas v řadě. Šanci na reparát mají v neděli od 14 hodin, kdy na svém ledě vyzvou v dohrávce dalšího soupeře ze dna skupiny Jih – David servis České Budějovice. „Pokusíme se zopakovat sobotní výkon. Musíme se však vyvarovat chyb a být produktivní,“ uzavřel Stránský.

HC Orlová – HC Tábor 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Ballner (Šmíd), 38. Šmíd (Štěpánek) – 13. Prášek (Březina), 18. Zayml (Blažek), 45. Kadilák, 52. Zayml. Rozhodčí: Markovský – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 259.

Orlová: Svoboda (41. Ovčaří) – Štěpánek, Šendera, Spálovský, Janiczek, Szturc, Kropka, Teplanský – Ballner, Achmeťjanov, Šmíd – Hovsepjan, Smrčka, Brodek – Klíma, Tvrdík, Kovařík – Jančar. Trenér: Stránský.